KNF ostrzega przed SkyCash. Jest zawiadomienie do prokuratury

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

skycash

Udostępnij:

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego skierował do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez SkyCash Poland. Polski fintech został również wpisany przez UKNF na listę ostrzeżeń.

Powołując się na oficjalny komunikat UKNF, PAP Biznes podaje, że „zawiadomienie dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 99 ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 37b ust. 1 ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (dokonanie oferty publicznej papierów wartościowych bez wymaganego ustawą zatwierdzonego przez KNF prospektu emisyjnego/memorandum informacyjnego/dokumentu informacyjnego lub dokonanie emisji obligacji bez zachowania ustawowych warunków)”.

O SkyCash

SkyCash to polski fintech, działający na rynku od 2010 roku. Jego głównym produktem jest system płatności za bilety miejskie, opłaty parkingowe i przejazdy koleją.

Na stronie firmy czytamy, że z rozwiązań SkyCash korzysta już ponad 3 miliony użytkowników, a partnerami spółki są m.in. Visa, MasterCard, PKP IC, PolRegio, LOT i Miasto Warszawa.

Przeczytaj również Autopay ma konkurencję. Dzięki aplikacji SkyCash również zapłacisz za przejazd autostradą