Kolejna inwestycja funduszu należącego do Grzegorza Błażewicza. Exmetrix zgarnia pół miliona złotych

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzÄ…cyRedaktor prowadzÄ…cy MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Do tej pory w portfolio inwestycyjnym Borubar Ventures znajdowało się pięć startupów. Exmetrix jest szóstą spółką, w którą zainwestował fundusz należący do Rafała Brzoski, Grzegorza Błażewicza i Konrada Pawlusa. Pół miliona pomoże firmie rozwinąć platformę i zwiększyć sprzedaż.

Na zdjęciu (od lewej): Grzegorz Błażewicz i Konrad Pawlus, właściciele funduszu Borubar Ventures | fot. materiały prasowe

– Tłumaczymy świat liczbami – piszą o sobie twórcy Exmetrix. Jest to platforma analityczna, która służy do modelowania i prognozowania procesów gospodarczych i rynkowych oraz procesów demograficznych. System ten przeszukuje tysiące strumieni danych, odnajduje między nimi zależności, a następnie objaśnia i przewiduje zjawiska społeczne i demograficzne.

0,5 mln złotych dla Exmetrix

To właśnie w ten startup, Borubar Ventures zainwestowało pół miliona złotych. Kapitał ma pomóc spółce w rozwoju platformy, a także przyczynić się do zwiększenia sprzedaż. W rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Konrad Pawlus, jeden z założycieli funduszu, wyjaśnił, dlaczego Borubar Ventures zdecydowało się zaangażować finansowo w Exmetrix. Według niego Big Data jest najszybciej rozwijającym się obszarem IT i usług. 

Mimo tego można wciąż znaleźć na rynku interesujące nisze, które decydują o podjęciu inwestycji. Tak było w tym przypadku. Konrad Pawlus tłumaczy, że połączenie narzędzi i technologii Big Data z ekonomią umożliwia budowanie unikatowych rozwiązań. Do tego platforma działa w oparciu o sztuczną inteligencję i algorytmy, które do tej pory nie były wykorzystywane w ekonomii. 

Inwestycje do miliona złotych

Inwestycja Borubar Ventures w Exmetrix jest szóstą, którą dotychczas zrealizował fundusz. Obok Konrada Pawlusa jego założycielami są Rafał Brzoska, właściciel Grupy Integer oraz Grzegorz Błażewicz, który stoi na czele Benhauer. Fundusz powstał jesienią ubiegłego roku, a kilka miesięcy przed tym Błażewicz zdradził, jakie będą kryteria przyznawania inwestycji. Wyjaśnił wówczas, że branża nie ma znaczenia; ważne jest, aby projekt miał za sobą proof of concept, a jego zespół był zdeterminowany i wdrażał plan w życie.

Natomiast o zakwalifikowaniu się, startupy mogą liczyć na zastrzyk od stu tysięcy do miliona złotych, a do tego otrzymają także pomoc merytoryczną w zakresie zarządzania procesami w firmie oraz planowania kluczowych wskaźników efektywności. Zaś te spółki, które najlepiej wykorzystają wpompowany kapitał, mogą również liczyć, że będą brane pod uwagę przy kolejnej rundzie finansowania. Te same zasady dotyczą Exmetrix.