Gdyński startup, którego twórcami są Marcin Treder, Kamil Zięba, Wiktor Mazur, Piotr Duszyński i Marcin Kowalski, został ponownie dofinansowany. Jak informuje TechCrunch w projekt 1,6 miliona dolarów zainwestował fundusz Freestyle Capital oraz poprzedni udziałowcy.
UXPin powstał w 2010 roku za sprawą zespołu, który chciał stworzyć narzędzie wspierające pracę projektantów interfejsów aplikacji internetowych i mobilnych. Jak pisaliśmy w artykule „7 nietuzinkiwych historii polskich startupów” pomysł polegał na tym, aby stworzyć gotowe karteczki z elementami, które pozwolą na wyklejanie projektów. Nakład na produkt sprzedał się w ciągu 48 godzin, co zachęca twórców do rozwoju projektu, ale już w innym kierunku. Zamiast zlecać produkcję takich karteczek, zespół postanawia stworzyć aplikację, która przenosi takie projekty do cyfrowej formy.
Potencjał w startupie zauważają Piotr Wilam i Marek Kapturkiewicz, twórcy funduszu Innovation Nest, którzy w 2012 roku, wraz z Krajowym Funduszem Kapitałowym, inwestują w jego rozwój 700 tysięcy złotych. Twórcy UXPin postarali się jeszcze o kolejne dofinansowanie. W październiku 2013 roku zespół z Gdyni otrzymuje 700 tysięcy dolarów od takich funduszy jak: Andreessen Horowitz, IDG Ventures, Mansour Salame (anioł biznesu). W tej rundzie finansowania bierze udział również Innovation Nest. Wczoraj TechCrunch poinformował, że w projekt 1,6 miliona dolarów zainwestował Freestyle Capital z udziałem wcześniejszych inwestorów: Andreessen Horowitz i IDG Ventures.
Jak czytamy w artykule TechCrunch, Marcin Treder – jeden z pomysłodawców UXPin, a obecnie Prezes Zarządu, podzielił się kilkoma danym dotyczącymi kondycji finansowej spółki. Podobno spółka w roku 2013 zwiększyła swój dochód w stosunku do poprzedniego o 950%. Niestety TechCrunch nie dowiedział się jakim zainteresowaniem płatnych użytkowników cieszy się UXPin. Według przypuszczeń są to tysiące użytkowników, którzy płacą co najmniej 15 dolarów miesięcznego abonamentu. Spółka otrzymane pieniądze chce przeznaczyć na zatrudnienie nowych pracowników w Stanach Zjednoczonych oraz rozwój produktu.