Kolejna szansa na szybszy rozwój – startuje czwarta edycja WAW.ac

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Do 17 września Warszawski Akcelerator Technologiczny czeka na zgłoszenia firm z obszarów life science, energii, mobile, elektroniki i IT. W ramach 5-cio miesięcznego programu organizatorzy pracować będą nad projektami w formie warsztatów, indywidualnych sesji i networkingu.

Za przyspieszeniem rozwoju firm stoją m.in. Microsoft, Intel, Innogy Polska, T-mobile i Adamed.

Na zdjęciu: dr Andrzej Kuśmierz, założyciel i lider WAW.ac

To duża szansa dla firm zajmujących się poprawą jakości życia, komunikacją, rozwiązaniami Demand Side Response, czy technologiami IoT. – W czwartej edycji wprowadzamy kolejne usprawnienia i modyfikacje programu. Na przestrzeni ostatnich lat widzimy, jak zmieniają się potrzeby firm technologicznych i dostępne dla nich narzędzia. Zależy nam, żeby warsztaty były nie tylko intensywne, ale także interaktywne, wymagające od uczestników wyjścia ze swojej strefy komfortu, tak jak to często ma miejsce w kontakcie z klientami – mówi dr Andrzej Kuśmierz, założyciel i lider WAW.ac.

Jak dodaje później, niezmiennie skupiają się jednak na twardych podstawach wartości biznesowej, a nie na uczeniu, jak zrobić ładną prezentację.

WAW.ac przeprowadza uczestników przez autorskie warsztaty, specjalistyczne szkolenia, daje dostęp do globalnych partnerów i doświadczonych przedsiębiorców. Jednocześnie kieruje specjalne zaproszenie do naukowców, których skutecznie łączy z biznesem. Akcelerator współpracuje z ponad 100 ekspertami dziedzinowymi, którzy pomagają pogłębić wiedzę, wypracować umiejętności i zdobyć kontakty. Efekty współpracy zaprezentowane zostaną podczas Gali Finałowej w lutym 2018 r.

– Budowanie firmy technologicznej opiera się o długotrwałe procesy certyfikacji, badań czy technologii produkcji. Dlatego zwykle nie należy oczekiwać spektakularnych zmian po 5 miesiącach akceleracji. Faktyczne sukcesy pojawiają się dopiero po jakimś czasie od oficjalnego zakończenia programu, dlatego zawsze dążymy do utrzymania kontaktu i współpracy także w kolejnych miesiącach. A życie pokazuje, że nawet w latach – dodaje dr Kuśmierz.

Na swoim koncie akcelerator ma prawie 50 firm-absolwentów. Dla niektórych program przyniósł całościowy wzrost, inwestycję czy stworzenie produktu. Rekomendacje i konkretne efekty organizatorzy prezentują na stronie www.waw.ac/stories.

Warszawski Akcelerator Technologiczny rozpoczął swoją działalność w lipcu 2015 r. Uczestnicy nie ponoszą opłat. Partnerem akceleratora jest także m.st. Warszawa. Formularz zgłoszeniowy aktywny będzie od 1 września na stronie http://waw.ac/zaaplikuj.

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia