W dziesiątej rundzie konkursu najwięcej rekomendowanych projektów dotyczy IT – aż 11. Wśród projektów, przeprowadza się również takie, które dotyczą medycyny, edukacji, energetyki, nieruchomości, elektroniki, ekologii oraz transportu.
– W obecnej rundzie uznanie ekspertów zyskało między innymi rozwiązanie pomagające w rehabilitacji zaburzeń mowy po udarze oraz system autonomicznej inspekcji łopat turbin wiatrowych. Każda wsparta innowacja to szansa na duże, biznesowe przedsięwzięcie, ale też możliwość rozwiązania bardzo konkretnych problemów – powiedziała Edyta Gniazdowska z Departamentu Rozwoju Startupów PARP.
Lista projektów rekomendowanych do dofinansowania
Na młode firmy, które chcą rozwinąć skrzydła ze wsparciem z programu „Rozwój startupów w Polsce” czeka jeszcze w tym konkursie ok. 170 mln zł. Do 12 sierpnia 2021 r. trwa nabór w 14. rundzie konkursu. Cały konkurs podzielono na 17 tras. Ostatnia z nich nastąpi 30 grudnia 2021 r.
O programie
Startupy zarejestrowane w województwach makroregionu Polski Wschodniej, czyli: podlaskim, warmińsko-mazurskim, lubelskim, świętokrzyskim lub podkarpackim, które pomyślnie zakończyły inkubację w ramach jednej z „Platform startowych”, mogą zdobyć nawet 1 mln zł na dalszy rozwój.