Kolejny sukces Revolut: w Polsce aplikacja ma już 750 tys. użytkowników

Dodane: 07.11.2019

Kasia Krogulec

Udostępnij:

W marcu 2018 r. Revolut oficjalnie wszedł do Polski. Wtedy miał 30-40 tys. użytkowników. Teraz jest ich w Polsce 750 tys.
Mimo rosnącej liczby użytkowników wyniki finansowe Revoluta nie są dobre.W 2018 r. spółka odnotowała przychody na poziomie 58,2 mln funtów, przy czym strata wyniosła niecałe 33 mln funtów.

Pokaźną stratę firma tłumaczy dużymi inwestycjami w ostatnim czasie. Inwestorom zaś zależy na zwiększaniu zasięgu usługi, a nie zysków.

Revolut się rozrasta

Fintech pracuje obecnie nad specjalną kartą dla dzieci, dzięki której rodzice będą mogli przelewać na konta swoich pociech kieszonkowe, jednocześnie kontrolując ich wydatki. Brytyjczycy chcą w najbliższym czasie rozsławić aplikację również w Ameryce Północnej, gdzie na premierę czeka już ponad 100 tysięcy osób.

Polska jest drugim co do wielkości rynkiem Revolut pod względem ilości zamówionych kart. To również w Polsce pracuje też większość pracowników firmy — jest ich aż 700. Centrum Revolut w Polsce znajduje się w Krakowie.

W Europie z usług fintechu korzysta obecnie 7 mln ludzi. Revolut się rozpędza i nie zamierza zatrzymywać.

Azja też korzysta z bezpiecznych transakcji

W trakcie beta testów w Singapurze do Revolut dołączyło ponad 30 tysięcy użytkowników. Fintech umożliwił im płatności za granicą w ponad 150 walutach. Poza tym Singapurczycy będą mogli wymieniać waluty w aplikacji po atrakcyjnym kursie i wypłacać z zagranicznych bankomatów bez prowizji do kwoty 350 dolarów singapurskich (SGD) dla użytkowników Standard i do 700 SGD dla klientów Premium.

Aplikacja może się szczególnie przydać mieszkańcom Singapuru, ponieważ podróżują za granicę średnio 7 razy w roku. W tym samym czasie przelewają za granicę transfery warte łącznie do 7 miliardów USD.

Revolut to aplikacja do bezpiecznych transakcji w sieci. Dzięki kartom wirtualnym ze zmiennym numerem można bez ryzyka kupować w Internecie. Platforma jest także skuteczną metodą oszczędzania — dostęp do 29 subkont walutowych i atrakcyjne kursy wymiany walut umożliwiają tańsze wysyłanie pieniędzy za granicę. Taniej można również kupować online oraz podróżować za mniejsze pieniądze.

fot. mat. pras. Revolut | https://www.facebook.com/revolutapp/

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem