Tegoroczna, piąta edycja kongresu Netii „Biznes to Rozmowy”, skupiać się będzie na tematyce zmian i wyzwań, poszukiwaniu inspiracji oraz nowych trendów w świecie technologii dla biznesu i nie tylko. Mobile, Video, Internet of Things – o tym m.in. będzie mówił wyjątkowy gość specjalny kongresu, Jeremy Gutsche, twórca i szef TrendHunter.com.
W tym roku kongres „Biznes to Rozmowy”, organizowany przez Netię, odbędzie się 3 października w Warszawie. Kolejna edycja tego wydarzenia skupiać się będzie przede wszystkim na poszukiwaniu nowych możliwości, trendów i inspiracji, tak istotnych w obecnych czasach gwałtownych zmian i nieustannych wyzwań, jakie niesie ze sobą świat biznesu.
Mobile, Video, Internet of Things czyli „internet rzeczy”
Szeroki dostęp do internetu, wideo, internet of things – to zagadnienia, które często pojawiają się w kontekście nowych trendów i rozwiązań dla biznesu. Na kongresie opowie o nich Jeremy Gutsche, twórca i szef serwisu TrendHunter.com, największego i najbardziej opiniotwórczego serwisu w świecie wychwytywania trendów. Gutsche opowie również, jak chaos, tak częsty w czasach kryzysu, zamienić w szansę, jak efektywnie śledzić nowe trendy i skutecznie zarażać innych swoimi pomysłami – mówi Michał Dolny, dyrektor marketingu Netii.
Co roku, tworząc program kongresu Biznes to Rozmowy, stawiamy sobie za cel aby zainspirować jego uczestników, skierować ich w stronę innowacyjnego myślenia, a także odkrywania nowych możliwości zaspokajania potrzeb biznesowych. Tegoroczny gość kongresu, Jeremy Gutsche, to guru trendów, tropiciel nowości, człowiek, który zaraża swoim entuzjazmem i daje impuls do zmian. Cieszę się, że będzie mógł inspirować także Państwa na piątym już kongresie Biznes to Rozmowy – powiedział Mirosław Godlewski, prezes Netii.
Jeremy Gutsche twierdzi, że będąc świetnym, a nawet najlepszym w danej dziedzinie, zatraca się zdolność dostrzegania nowych możliwości. Jednocześnie, chcąc osiągnąć jeszcze większy sukces na innym polu, należy liczyć się z nie jedną porażką, ponieważ droga do sukcesu to eksperymentowanie (Experimental Failure). Strach przed porażką może nas więc bardzo dużo kosztować.
Żyjemy dzisiaj w czasach, kiedy technologia rozwija się błyskawicznie, biznes pragnie innowacyjności, bardzo niestandardowych i kompleksowych rozwiązań. Na kongresie będziemy przybliżać tematykę, która jest obecnie najbardziej popularna: wszechobecność internetu, wideo komunikacja, która staje się coraz bardziej powszechna i coraz bardziej ułatwia nam życie w biznesie oraz ‘internet rzeczy’, który jest pojęciem nowym, jeszcze nie do końca znanym, ale bardzo ciekawym i takim, które znacząco pomaga w rozwoju własnego biznesu – mówi Renata Filipek-Baryłowska, dyrektor komercyjny pionu klientów biznesowych w Netii.