Konkurs „Startup Venture” – rozstrzygnięty!

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

19 listopada podczas konferencji „Venure Day” odbył się prezentacje pomysłodawców biorących udział w konkursie „Startup Venture” na najlepszy projekt biznesowy. Trzy wybrane w ten sposób projekt zostały przedstawione na gali finałowej kończącej konferencję.

19 listopada podczas konferencji „Venure Day” odbył się prezentacje pomysłodawców biorących udział w konkursie „Startup Venture” na najlepszy projekt biznesowy. Trzy wybrane w ten sposób projekt zostały przedstawione na gali finałowej kończącej konferencję.

Ostatnia prezentacja pozwoliła jury na wyłonienie zwycięskiego projektu pn. Deligic, opracowanego przez zespół firmy Invent Core Sp. z o.o. Zwycięzca otrzymał między innymi nagrodę finansową w wysokości w wysokości 5 tysięcy złotych ufundowaną przez Gdański Parki Naukowo Technologiczny i Pomorski Park Naukowo Technologiczny w Gdyni.

Zwycięski startup otrzymał także pakiet mentoringowy od Polskiego Towarzystwa Mentoringu, 6-miesięczny Pakiet Wirtualnego Biura  oraz 50h do wykorzystania w przestrzeni coworkingowej Inkubatora Starter, dostęp do usług i oprogramowania Microsoft w ramach konta Bizspark od firmy CloudExpert.pl oraz pakiet start-up, obejmujący m.in. przygotowanie ścieżki finansowania projektu i przygotowanie do procesu inwestycyjnego od firmy Taylor Economics. Wszyscy finaliści otrzymali też publikacje od wydawnictwa Wolters Kluwer i Thinkmedia.

Zwycięzca konkursu:
Adam Walkowski, Tomasz Tretkowski  – firma: InventCore Sp. z o. o.;
branża: IT oprogramowanie; 

projekt: Deligic

II miejsce:
Jerzy Hawranek – firma:  iRWN Sp z o.o.;
 
branża: budownictwo, energia;
 
projekt: Innowacyjna Rozproszona Wentylacja Nawiewna – iRWN

III miejsce:
Przemysław Kuśmierek i zespół Migam.pl
branża:  IT / język migowy;
projekt: Migam.pl – automatyczny tłumacz języka migowego

Wszystkie startupy, które wzięły udział w pitchingu i konferencji „Venutre Day” miały możliwość spotkania i rozmów z inwestorami. Wzięły również udział w konsultacjach indywidualnych z doradcą na rynku kapitałowym oraz warsztatach z mentorami. „Udział w warsztatach przygotowujących do prezentacji, praca z mentorami nad projektem i oczywiście kontakt z inwestorami, to korzyści, dzięki którym wszyscy uczestnicy konkursu mogą mieć poczucie wygranej” – mówi Katarzyna Duda realizująca projekt Agencji Rozwoju Pomorza SA Inwestornia, w ramach którego przygotowany był konkurs. Mentorami byli Rafał Janik (Thinkmedia), Maciej Saganowski (mobiler.pl), Michał Przybyłowski (Taylor Economics), Piotr Tamowicz (TaylorEconomics) Piotr Bucki (bucki.pro). Karol Zieliński (PayLane).

Trzy finałowe projekty prezentują różne branże, ale wszystkie wyrastają z wielkiej pasji ich twórców.

projekt: Deligic – InventCore Sp. z o. o.;

Deligic to internetowy edytor interaktywnego wideo oraz uniwersalny kanał do jego dystrybucji. Interaktywnego, czyli takiego, w którym odbiorca może np. decydować jak potoczy się akcja w filmie lub wybierając zakończenie reklamy. Interakcje wideo pozwalają bardziej zaangażować widzów niż w typowym filmie, personalizują go, poprawiają przyswajanie i zapamiętywanie treści oraz pozwalają doświadczyć konsekwencji własnych wyborów.

Deligic pozwala na samodzielne, szybkie i łatwe stworzenie interaktywnego wideo oraz jego dystrybucję bezpośrednio w przeglądarce internetowej oraz na platformach mobilnych (Android, iOS, Windows Phone 8). Wyróżniającą cechą platformy jest integracja z YouTube, pozwalająca na korzystanie z zasobów wideo zamieszczonych w tym serwisie, a także różnorodność sposobów sterowania filmem i wyborów (tworzenie mechanizmów analogicznych do gier komputerowych).

projekt: Innowacyjna Rozproszona Wentylacja Nawiewna – iRWN – Jerzy Hawranek

Dzisiejsze normy budowlane nie biorą pod uwagę nowych materiałów czego konsekwencją jest nieefektywność działania wentylacji grawitacyjnej w wielu budynkach. Rozwiązaniem jest inteligentny system ogrzewania i wentylacji pomieszczeń, który pozwala na skuteczne i oszczędne utrzymanie optymalnych warunków cieplnych: wyższej temperatury przy podłodze, a niższej na wysokości głowy. Podstawą innowacyjnego systemu grzewczo-wentylacyjnego jest opatentowany nawiewnik RVU (Rehact Ventylation Unit). Poprzez swoją unikalną konstrukcję umożliwia on połączenie ogrzewania podłogowego z wentylacją i pompą ciepła tworząc indywidualnie regulowalny system, wykorzystujący wszystkie darmowe zyski ciepła oraz pozwalający na akumulację energii w gruncie. Zastosowanie wymiennika RVU zmniejsza koszt eksploatacyjny budynków. Może być stosowany zarówno w budownictwie biurowym, jak i w „mieszkaniówce” oraz hotelarstwie.

Wykorzystanie podstawowych praw fizyki i fizjologii człowieka daje możliwość ograniczenia ilości powietrza nawiewanego do pomieszczenia z równoczesnym podwyższeniem jego jakości, zapewniając właściwy komfort cieplny, niezbędny do efektywnego wypoczynku czy pracy.

projekt: Migam.pl – Automatyczny Tłumacz Języka Migowego – zespół Migam.pl

Na świecie żyje ok. 70 milionów ludzi, dla których język migowy jest pierwszym językiem. Język migowy ma własną gramatykę, składnię, która różni się od języków fonicznych. Projekt  Migam.pl oparty jest o autorski pomysł i rozwiązuje problem komunikacji osób słyszących i niesłyszących dzięki technologii rozpoznawania ruchu. Głównym produktem będzie aplikacja: Automatyczny Tłumacz Języka Migowego, wykorzystująca kamery Kinect, leap motion oraz sieci neuronowe. System opracowywany przez Migam.pl, będzie w stanie rozpoznawać gesty języka migowego i zamieniać je na tekst lub mowę, jak również zamieniać język mówiony na język migowy dzięki wykorzystaniu animowanego awatara. Będzie stanowić także pomoc w  nauce języka migowego. W chwili obecnej Migam.pl posiada kilka produktów, które powstały i powstają w czasie trwania badań nad systemem. Dzięki nim tworzona jest rozpoznawalna marka i przygotowywany rynek dla  Automatycznego Tłumacza Języka Migowego.

źródło: informacja prasowa