Krakowski startup Airly w międzynarodowym finale dla młodych przedsiębiorców

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Cztery projekty biznesowe z trzech różnych miast Polski, ośmiu młodych biznesmenów, sześciu jurorów, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Airly będzie reprezentować Polskę na międzynarodowym finale Global Student Entrepreneur Awards we Frankfurcie.

Na zdjęciu: Wiktor Warchałowski, Prezes Zarządu Airly

GSEA to inicjatywa, która od 10 lat podbiją cały świat, a w Polsce funkcjonuje od 2013 roku. Została ona zapoczątkowana na jednej z amerykańskich uczelni. Jej główną misją jest promowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodych ludzi, edukacja z zakresu prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz umożliwienie wymiany doświadczenia i nawiązania nowych kontaktów biznesowych w społeczności międzynarodowej. 

W tym roku finał ogólnopolskiej edycji konkursu odbył się w Krakowie i uczestniczyły w nim cztery startupy z różnych regionów Polski: Airly i Edu Sport z Krakowa, Lunchmapa z Warszawy oraz Centrum Szkolnictwa i Technologii Nowych Generacji z Rzeszowa. Komisja w skład której wchodzili eksperci ze środowiska startupowego i biznesowego: Przemek Pardel z Google, Richard Lucas z TEDxKazimierz, Chris Kobylecki z Innovation Nest, Oskar Łopalewski z Hub:raum, Paulina Mazurek z Bitspiration Booster oraz Beata Mosór-Szyszka z Project: People wspólnie zadecydowali, że zwycięzcą tegorocznej edycji GSEA zostali Wiktor Warchałowski i Michał Misiek. Pomysłodawcy Airly – sensorów monitorujących stan powietrza i wykrywających znajdujące się w nim pyły i zanieczyszczenia. „Jako finaliści otrzymali 6 tys. złotych sfinansowane przez Google Developers Launchpad, nagrody od Brand24, Zenbox, Woolet i to oni będą reprezentować Polskę na międzynarodowym finale GSEA. Razem z 50 innymi finalistami z całego świata zawalczą o tytuł najlepszego młodego przedsiębiorcy” – mówi Zuzanna Komornicka, która koordynowała organizację całego wydarzenia. 

Zaś sami zwycięzcy tak się wypowiadają o GSEA: „Udział w konkursie dał nam niezłego kopa, a cenny feedback od jurorów jeszcze bardziej nas zmotywował do działania i pokazał co możemy zrobić by działać skuteczniej. Wiemy, że na global final poprzeczka będzie wysoko zawieszona, ale mamy nadzieję, że uda nam się zajść naprawdę wysoko”. 

Finał odbędzie się 27-29 kwietnia w Niemczech. Zwycięzca otrzyma 20 tysięcy dolarów, wsparcie mentoringowe, finansowe, promocyjne oraz zostanie okrzyknięty liderem studenckiej przedsiębiorczości. Czy zostanie nim Airly? Okaże się już wkrótce!