Krakowski startup Synerise nawiązuje współpracę z szejkiem z Dubaju i jego firmą – Seed Group

Dodane:

Damian Jemioło, redaktor MamStartup.pl Damian Jemioło

Krakowski startup Synerise nawiązuje współpracę z szejkiem z Dubaju i jego firmą – Seed Group

Udostępnij:

Synerise zawiązało współpracę z Seed Group – spółką szejka Saeeda bin Ahmeda Al Maktouma. Dzięki temu krakowski startup będzie brać czynny udział w transformacji cyfrowej Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Synerise weźmie udział w transformacji cyfrowej Dubaju

Seed Group to spółka należąca do szejka Saeeda bin Ahmeda Al Maktouma – miliardera i jednego z najbogatszych członków rodziny królewskiej na świecie. Firma ta poszukiwała partnerów biznesowych, którzy pomogliby przyspieszyć proces cyfryzacji ZEA.

Tę współpracę nawiązała ze spółką z Krakowa – Synerise. W ramach partnerstwa krakowski startup wzmocni ekspansję Synerise na Bliski Wschód i pomoże startupowi połączyć się z najważniejszymi decydentami zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym ZEA.

– Rozpoczęcie cyfryzacji jest integralną częścią wizji przyszłości ZEA. Nasze firmy szukają najnowszych technologii, aby zachować rentowność i osiągnąć cele transformacji cyfrowej. To świetna okazja dla organizacji, aby wykorzystać dostosowywalne i skalowalne możliwości przetwarzania danych w czasie rzeczywistym od Synerise – aby usprawnić swoje operacje biznesowe i przyspieszyć podróże po transformacji cyfrowej – mówi Hisham Al Gurg, dyrektor generalny Seed Group i prywatnego biura szejka Al Maktouma.

Synerise rozwija się na Bliskim Wschodzie

Jak wskazuje Jarosław Królewski – CEO Synerise – rozwój jego spółki na Bliskim Wschodzie jest dla jego zespołu kluczowy.

– Bycie reprezentowanym na tym rynku dzięki naszemu nowemu partnerstwu strategicznemu z Seed Group jest wyjątkową okazją do wspierania przedsiębiorstw ZEA poprzez wprowadzenie przetwarzania danych w czasie rzeczywistym i niezwykle szybkich algorytmów sztucznej inteligencji. Wszystko po to, aby pomóc im lepiej zrozumieć indywidualne wzorce realizacji działalności – mówi Jarosław Królewski.

Seed Group na Bliskim Wschodzie jest postrzegana jako spółka o bardzo zróżnicowanym portfelu operacyjnym. Firma dubajskiego szejka działa w obszarze technologii, turystyki, hotelarstwa, nieruchomości czy nawet opieki zdrowotnej w całym regionie Zatoki Perskiej. W ciągu ostatnich 16 lat nawiązała kilka strategicznych partnerstw, aby objąć dominującą pozycję na rynkach bliskowschodnim i północnoafrykańskim.

Z kolei Synerise to firma, która specjalizuje się w technologii sztucznej inteligencji, big-data i automatyzacji procesów sprzedażowych oraz marketingowych. Rozwiązanie krakowskiej spółki oparte jest o technologię API. Startup powstał w 2013 r. w Krakowie i już teraz ma oddziały na całym świecie, a także wspiera 60 globalnych partnerów.