Kredyty dla firm w aplikacji mobilnej PKO Banku Polskiego. Cały proces kredytowy w smartfonie

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Kredyty dla firm w aplikacji mobilnej PKO Banku Polskiego. Cały proces kredytowy w smartfonie

Udostępnij:

Firmy i przedsiębiorstwa mogą teraz złożyć wniosek o pożyczkę lub kredyt obrotowy i umowę podpisać w aplikacji IKO. Cały proces przebiega online, a pieniądze mogą trafić na konto firmowe nawet w dniu złożenia wniosku. Można w ten sposób, czyli za pomocą aplikacji mobilnej PKO Banku Polskiego, pożyczyć od 5 tys. złotych do 100 tys. złotych.

Pożyczkę lub kredyt obrotowy firmy mogą teraz uzyskać w szybki, wygodny i bezpieczny sposób. Wystarczy, że przedsiębiorca ma konto firmowe w PKO Banku Polskim i używa aplikacji IKO, a może cały proces kredytowy, włącznie z podpisaniem umowy, zrealizować w swoim smartfonie.

PKO Bank Polski wprowadza kolejne rozwiązania, które pomagają przedsiębiorcom zarządzać firmą zdalnie. Możliwość uzyskania kredytu obrotowego lub pożyczki do 100 tys. zł w aplikacji IKO to wygodne rozwiązanie dla firm, które chcą szybko otrzymać finansowanie na dowolny cel. Klient wypełnia wniosek i podpisuje umowę online – zajmuje to tylko kilka minut, a co najważniejsze może zrobić to samodzielnie w najdogodniejszej chwili. Pieniądze mogą znaleźć się na koncie przedsiębiorcy nawet w tym samym dniu – mówi Tomasz Frąckowiak, dyrektor Pionu Klienta Detalicznego.

Aby złożyć wniosek kredytowy w aplikacji IKO, przedsiębiorca powinien wejść w zakładkę „Oferta banku”, następnie w „Produkty dla Twojej firmy” i „Finansowanie”. Dalej wybiera kwotę i okres finansowania (24, 30, 36, 48, 60 miesięcy), sprawdza poprawność danych i zaznacza oświadczenia, wpisuje dane finansowe firmy i liczbę zatrudnionych pracowników oraz wybiera czy chce wziąć pożyczkę czy kredyt obrotowy. Po przyznaniu wnioskowanej kwoty może przeczytać umowę i potwierdzić wniosek. Umowę może pobrać na telefon albo też wrócić do niej później w serwisie iPKO. Jeśli w aplikacji IKO nie jest dostępna wybrana przez niego kwota kredytu, klient może złożyć wniosek w bankowości internetowej iPKO oraz oddziałach banku.

Za pomocą jednego wniosku w aplikacji mobilnej lub serwisie iPKO można zarejestrować nową firmę w CEIDG i otworzyć konto firmowe, bez wizyty w urzędzie i oddziale banku. Nowe konto firmowe będzie bezpłatne przez pierwszych sześć miesięcy. Za pośrednictwem serwisu iPKO posiadacze kont firmowych mogą korzystać z wielu usług ułatwiających zarządzanie firmą. Są wśród nich e-księgowość, asystent firmowy kontrolujący płatności czy dostęp do kantoru internetowego iPKO dealer. Firmy mogą także korzystać całkowicie online z prostej i szybkiej usługi finansowania faktur. Mogą także umawiać się na spotkania z wideodoradcą i korzystać z asysty doradcy przy wypełnianiu wniosków w oddziale banku lub w siedzibie firmy.

PKO Bank Polski zasila przedsiębiorców wiedzą zgromadzoną na portalu Bankomania.pkobp.pl/firma/. Można na niej znaleźć poradniki, podcasty, infografiki, wideoszkolenie, które w prosty sposób wyjaśniają kwestie istotne dla początkujących przedsiębiorców. Wiele materiałów zostało przygotowanych z myślą o firmach, które chcą przenieść biznes do internetu i skutecznie sprzedawać swoje produkty online. W ostatnim czasie PKO Bank Polski został dwukrotnie wyróżniony w rankingu Best Digital Solutions for SMEs in the CEE region 2021. Został doceniony za cyfrowe rozwiązania kredytowe dla małych i średnich firm oraz bankowość online dla tego sektora.