Program pilotażowy potrwa 4 miesiące. W ramach umowy Nestmedic udostępnia KTG Pregnabit. Urządzenie telemedyczne pozwala na przeprowadzanie badania w dowolnym miejscu i czasie, bez konieczności wizyty w szpitalu. Usługa dostępna jest 24 h/7. Zapisy KTG są na bieżąco analizowane przez specjalistów Medycznego Centrum Telemonitoringu. Wykwalifikowany personel medyczny jest w stałym kontakcie z pacjentką i w przypadku nieprawidłowości w badaniu wdraża odpowiednie procedury, z wezwaniem karetki włącznie.
– Cieszymy się, że kolejne władze samorządowe zdecydowały się zadbać o bezpieczeństwo ciężarnych kobiet w swoim mieście. Liczymy, że pilotażowy program, który przeprowadzamy obecnie z miastem Wrocław, zapoczątkuje współpracę z innym miastami i przerodzi się w projekt ogólnopolski, którym zostaną objęte wszystkie kobiety – komentuje Jacek Gnich, prezes Nestmedic.
O wypożyczenie urządzenia KTG Pregnabit mogą ubiegać się kobiety w ciąży pojedynczej, po ukończeniu 32. tygodnia ciąży. Pierwszeństwo uczestnictwa w programie będą miały kobiety od 36. tygodnia ciąży.