Ładowanie bezprzewodowe na odległość? Xiaomi prezentuje przełomowe rozwiązanie

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Ładowanie bezprzewodowe na odległość? Xiaomi prezentuje przełomowe rozwiązanie

Udostępnij:

Żadnych kabli i żadnych mat, czy podstawek indukcyjnych. Już wkrótce urządzenia chińskiego producenta będzie można ładować na odległość dzięki Mi Air Charge.

Nie jest tajemnicą, że Xiaomi lubi się ścigać w wyścigu po najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązane. Przykładem tego była chociażby technologia bezprzewodowego ładowania z mocą 80 W, która pozwalałaby do pełna naładować smartfon w w zaledwie 19 minut.

Chiński producent idzie jednak o krok dalej i zamierza wprowadzić do swoich urządzeń technologię rodem z przyszłości, o której nie myślała jeszcze żadna inna firma. Chodzi o przełomową ładowarkę, która jest bezprzewodowa, ale i ładująca smartfony… na odległość. Dzięki niej będziemy mogli naładować swoje mobilne urządzenie bez konieczności np. wstawania z łóżka. Ładowanie będzie możliwe nawet z drugiego końca pokoju.

Przełomowa ładowarka od Xiomi nazywa się Mi Air Charge – w urządzeniu zastosowano aż 144 anten, które przesyłają fale milimetrowe bezpośrednio do telefonu dzięki technologii kształtowania wiązki. Producent zapewnia, że nie będzie problemu z ładowanie z drugiego końca pomieszczenia, a nawet z drugiego pokoju, gdyż  ładowarka będzie mogła działać również przez ściany. Sygnałów nie powinny zakłócać także inne urządzenia, które będą stały na „drodze” między smartfonema ładowarką.

Co więcej, w ten sposób naładujemy nie tylko smartfon, ale także także inne urządzenia (np. inteligentne zegarki, opaski, głośniki bezprzewodowe) – zasilanych energią w tym samym czasie będzie kilka produktów jednocześnie!

Nasuwa się tylko jedno pytanie – jak wygląda moc takiego ładowania na odległość? Tu na razie nie ma mowy o szybkim napełnianiu baterii energią – Xiomi zapowiada, że będzie to ładowanie 5W. Zakładamy jednak, że to jedynie kwestia czasu, kiedy technologia pozwoli na bardziej efektywne ładowanie. Czekamy na tę możliwość z niecierpliwością, bo ta technologia na zawsze może odmienić rozumienie pojęcia „bezprzewodowego ładowania”.