Łap chwile ulotne jak ulotka

Dodane: 08.03.2013

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Często bywasz na konferencjach? Uczestniczysz w wielu wydarzeniach? Spędzasz czas na masowych imprezach? Jeśli na któreś z tych pytań choć raz odpowiedziałeś twierdząco, to Moment.me jest dla Ciebie. Jego zadaniem jest zebranie wszystkich postów, zdjęć i filmików z danego zdarzenia w jedno miejsce.

Często bywasz na konferencjach? Uczestniczysz w wielu wydarzeniach? Spędzasz czas na masowych imprezach? Jeśli na któreś z tych pytań choć raz odpowiedziałeś twierdząco, to Moment.me jest dla Ciebie. Jego zadaniem jest zebranie wszystkich postów, zdjęć i filmików z danego zdarzenia w jedno miejsce.

Główna grafika artykułu pochodzi z Fotolia.

Moment.me to startup, który pomoże nam zebrać wszystkie informacje dotyczące wydarzenia, w którym uczestniczyliśmy. Dzięki niemu będąc np. na koncercie możemy zobaczyć co się działo, bądź dzieje w sektorze bliżej sceny. To samo tyczy się masowych wydarzeń. Moment.me za pomocą geolokalizacji udostępni nam zdjęcia różnych autorów, którzy uczestniczyli w danej imprezie. Co ciekawe oprócz zdjęć, zobaczymy też posty, czy twitty dotyczące danego wydarzenia.

Rejestracji w Moment.me dokonujemy za pomocą połączenia naszego konta np. z Facebookiem. Dzięki temu zabiegowi możemy łatwiej zaprosić naszych znajomych do udostępniania swoich zdjęć. Wszystkie zamieszczone fotografie możemy komentować, polubić i podzielić się nimi na tablicach portali społecznościowych. Ważna wydaje się również możliwość oglądania zdjęć z innych wydarzeń, w których jeszcze nie uczestniczymy. Dla przykładu możemy zobaczyć co obecnie dzieje się w danym klubie, co może ułatwić nam podjęcie decyzji o tym czy go odwiedzić czy też nie.

Zdjęcia w Moment.me możemy dodawać do albumów pobierając je z Instagrama, Flickra czy naszych kont na innych portalach społecznościowych. Moment.me dostępne jest na wielu urządzeniach mobilnych i nie tylko. Aplikację możemy pobrać za darmo na smartfony z systemem iOS oraz Android. Ciekawie wygląda również aplikacja webowa, z poziomu której również możemy dodawać zdjęcia.

Startup powstał w 2012 roku i został wsparty finansowo 1,5 milionową inwestycją na etapie seed. Jak donosi BetaKit jednym ze sposobów zarabiania na tym biznesie ma być udostępnienie właścicielom klubów czy organizatorom wydarzeń brandowanej tablicy, w której byłyby agregowane wszystkie zdjęcia udostępnione na Moment.me.

Problemem może być nasza wrodzona dbałość o prywatność. Myślę jednak, że przez ostatnie kilka lat staliśmy się bardziej otwarci. Na pewno publikujemy więcej zdjęć w internecie niż robiliśmy to dawniej. Jeśli natomiast zależy nam, aby wyłącznie dana grupa miała dostęp do poszczególnych zdjęć możemy określić to w opcjach Moment.me. Dla tych, którzy wolą dzielić sie informacjami o sobie wyłącznie z najbliższymi znajomymi polecam aplikację JustFamily.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem