Level2 Ventures i RKKVC wzięły udział w międzynarodowej rundzie 
inwestycyjnej Sea Machines

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Level2 Ventures i RKKVC wzięły udział w międzynarodowej rundzie 
inwestycyjnej Sea Machines

Udostępnij:

Level2 Ventures i RKKVC wspólnie z Emerald Technology Ventures oraz Nabtesco Technology Ventures (NTV) zainwestowały w Sea Machines, twórcę autonomicznych systemów sterowania zaawansowanej technologii detekcji i identyfikacji dla statków morskich. W rundzie finansowania opiewającej na 12 mln dolarów uczestniczyli także Chevron Technology Ventures i IMC Group. Zebrany kapitał Sea Machines przeznaczy na udoskonalenie technologii, rozbudowę bazy klientów i zwiększenie udziałów w rynku.

Firma Sea Machines Robotics z siedzibą w Bostonie działa w dziedzinie autonomicznych systemów pilotowania dla statków morskich. Technologia ta pozwala na autonomiczne i zdalne sterowanie statkiem, pełną kontrolę systemów pokładowych oraz zmniejszenie zaangażowania pracy ludzkiej dzięki automatyzacji procesów pokładowych. 

Adam Rudowski, General Partner Level2 Ventures

– Sea Machines jest pionierem na szybko rozwijającym się rynku autonomicznych usług żeglugowych. Inwestując w spółkę zakładamy, że systemy automatycznego sterowania i unikania kolizji będą kluczowymi czynnikami wpływającymi na konkurencyjność w sektorze morskim. Pomimo procedur mamy w nim do czynienia z ponad czterema tysiącami incydentów bezpieczeństwa każdego roku. Ilość operatorów korzystających z systemów autonomicznego sterowania systematycznie rośnie, ogromny wpływ na to mają rosnące koszty, niedobory siły roboczej, aspekty bezpieczeństwa, ale też wysokie ceny paliw i nacisk na redukcję emisji gazów cieplarnianych. Szacuje się, że w latach 2022-2030 ten sektor będzie rozwijał się w tempie 9,6% rocznie – mówi Adam Rudowski, General Partner Level2 Ventures.

Jak działa technologia od Sea Machines?

Rozwiązanie Sea Machines pozwala komputerom pokładowym utrzymywać precyzyjną kontrolę nad pozycją statku, sterować kursem i prędkością podczas rejsu, zmieniać trasę w razie potrzeby, a także wykorzystywać przesyłane strumieniowo dane w celu usprawnienia operacji. 

Mateusz Bodio, założyciel funduszu RKKVC

– Dzięki technologii spółki można optymalizować trasę, zużycie paliwa oraz obniżać szkodliwe emisje. Startup rozwija również technologie w zakresie wizji komputerowej oraz zaawansowanego gromadzenia danych wzdłuż szlaków żeglugowych. Rozwiązanie Sea Machines już teraz wykorzystywane jest przez uznane światowe marki działające w obszarze komercyjnego transportu morskiego, jak i podmioty sektora obronnego, co czyni tę inwestycję bardzo atrakcyjną pod kątem potencjału długoterminowego rozwoju – podsumowuje Mateusz Bodio, założyciel funduszu RKKVC.

Kto zainwestował w Sea Machines Robotics?

Rundzie finansowania, w której Sea Machines pozyskało 12 mln dolarów, przewodzili Emerald Technology Ventures i Nabtesco Technology Ventures, w gronie inwestorów oprócz RKKVC i Level2 Ventures znaleźli się także Chevron Technology Ventures oraz IMC Group.

 

Move.AI z rundą 10 mln dolarów. Wśród inwestorów Warner Music, RKKVC i Level2 Ventures

MATEUSZ BODIO: Im bardziej founder mówi, że jest świetny, tym mniej w to wierzę

BioCam pozyskał 2 mln zł od Level2 Ventures na dalszy rozwój kapsułki endoskopowej wspieranej AI