Nevomo, wcześniej znane jako Hyper Poland, rozwija opartą na lewitacji magnetycznej technologię magrail, która umożliwia podróż z prędkością do 550 km/h z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury kolejowej, a także pozwala na etapowe wdrażanie kolei próżniowej hyperloop.
Ekspansja zagraniczna: czas start!
Spółka ogłosiła właśnie nawiązanie współpracy z powstającym właśnie EUREF-Campus Düsseldorf, drugim tego typu kampusem innowacji w Niemczech. Kampus zrzeszy firmy, naukowców oraz startupy działające w obszarach nowoczesnych technologii dla energii, mobilności oraz zrównoważonego rozwoju. Będzie miejscem pracy dla 2,5 tysiąca osób, których głównym celem będzie rozwój innowacyjnych rozwiązań dla transportu przyszłości. Tak o nawiązaniu współpracy z Nevomo mówi Uwe Kerkmann, Head of EUREF-Campus Düsseldorf:
– Siła firm takich jak Nevomo uzupełnia sieć nauki i biznesu, dużych firm i start-upów w kampusie EUREF. Jest nam niezmiernie miło powitać Nevomo jako aktywnego partnera naszej innowacyjnej społeczności. Nevomo – jako jeden z najbardziej innowacyjnych graczy w dziedzinie mobilności – pokaże, jak będzie wyglądać mobilność przyszłości i jak ta przyszłość stanie się rzeczywistością.
European Hyperloop Technology Center
Kolejnym zagranicznym krokiem Nevomo jest nawiązanie współpracy z Uniwersytetem Nauk Stosowanych Emden/Leer, który wraz z Carl von Ossietzky Universität w Oldenburgu tworzą sieć poświęconą technologii hyperloop i przyszłym wdrożeniom w systemach transportowych na skalę europejską. Nemovo jako jedyna polska firma została zaproszona do udziału w przedsięwzięciu.
– Chcemy przyczynić się do wdrażania zrównoważonej mobilności, przekształcając przestarzały system transportu zależny od paliw kopalnych w wydajny i bezemisyjny. To trudne zadanie, konieczna jest ścisła współpraca z partnerami z zakresu inżynierii mechanicznej, elektroniki czy informatyki. Zarówno EUREF-Campus Düsseldorf, jak i Uniwersytet Nauk Stosowanych Emden/Leer zapewniają nam dostęp do takich podmiotów i szerokie możliwości, dzięki czemu możliwy będzie nasz dalszy rozwój oraz wspólna praca nad wdrożeniem transportu przyszłości – komentuje Przemek Pączek, CEO Nevomo.
Filia w Szwajcarii ma otworzyć europejski rynek
Ważnym etapem międzynarodowej ekspansji Nevomo jest otwarcie filii w Szwajcarii. Nowe biuro ma zapewnić obsługę potencjalnych klientów na kluczowych rynkach: w Szwajcarii, Francji i we Włoszech, a także zwiększyć liczbę międzynarodowych partnerstw korporacyjnych, projektów B+R, rekrutować międzynarodowe talenty inżynierskie oraz ułatwiać dostęp do zachodnioeuropejskich źródeł finansowania. Jego otwarcie zaplanowane jest na przełom III i IV kwartału tego roku.
Pod koniec ubiegłego roku Nevomo pozyskało kilkaset tysięcy euro finansowania od funduszu Hütter Private Equity z Gdyni oraz grant w ramach inicjatywy Shift2Rail w ramach europejskiego projektu “HyperNex”. Wkrótce Nevomo rozpocznie także kolejną, trzecią już rundę kampanii crowdfundingowej na jednej z wiodących europejskich platform inwestycji kapitałowych, Seedrs. W poprzednich rundach startup pozyskał ponad 800 000 euro z prawie 950 inwestorami. Założyciele zachęcają do rejestracji wstępnej: https://www.seedrs.com/nevomo/coming-soon