CEMEX Ventures, czyli jednostka Corporate Venture Capital firmy CEMEX, zainaugurowała tegoroczną edycję konkursu, skierowanego do startupów branży budowlanej. Po ogromnym sukcesie poprzednich edycji, firmy Ferrovial, Hilti, Leonard Group VINCI Group i NOVA by Saint-Gobain dołączyły jako współorganizatorzy konkursu. Celem organizatorów jest znalezienie i wsparcie startupów z całego świata, które mają potencjał do przeprowadzenia transformacji branży budowlanej.
Pod hasłem „Jesteś brakującym ogniwem”, pięciu kluczowych graczy branży budowlanej zaprasza wszystkich przedsiębiorców na całym świecie do zgłaszania swoich innowacyjnych projektów dotyczących budownictwa w tegorocznej edycji konkursu. Projekty można przesyłać od 19 maja do 26 lipca 2020 r. Zwycięzcy będą oceniani w pięciu kategoriach: od inteligentnych miast i budynków, przez optymalizację zarządzania łańcuchem dostaw, budowę przy użyciu innowacyjnych materiałów lub metod oraz optymalizację wydajności i jakości w codziennym zarządzaniu projektami.
CEMEX Ventures, Ferrovial, Hilti, Leonard Group VINCI i NOVA by Saint-Gobain wspólnie organizują konkurs startupów budowlanych, aby wesprzeć firmy, które poprzez swoją działalność przełamują utarty wzorzec branży budowlanej, jako jednej z najmniej zdigitalizowanych i najbardziej rozdrobnionych branż. Organizatorzy łączą swoją wiedzę i zasoby, aby dzięki znajomości infrastruktury, materiałów i sprzętu zainspirować startupy do działania.
Osoby zainteresowane udziałem w konkursie mogą złożyć wniosek za pośrednictwem strony internetowej CEMEX Ventures.
Każdy z pięciu organizatorów oceni wszystkie projekty konkursowe, a następnie wybierze najbardziej obiecujące startupy, oferując im zestaw możliwości – od warsztatów, po programy pilotażowe lub inwestycje. Zwycięskie startupy zostaną zaproszone do Chicago w Stanach Zjednoczonych do zaprezentowania swojego projektu przed publicznością, złożoną ze światowych liderów innowacji, inwestycji i budownictwa. Wstępny termin prezentacji to 2-3 grudnia 2020 roku.
Globalna działalność pięciu organizatorów konkursu pozwala startupom wziąć udział w konkursie z dowolnego miejsca na świecie, a także daje im możliwość skalowania i rozszerzania swojej działalności na nowe rynki geograficzne. Pozycja pięciu liderów w łańcuchu wartości branży budowlanej zapewnia uczestnikom szeroki wgląd w wyzwania, przed którymi stoi branża, a także dostęp do aktywnego portfolio ważnych kontaktów. Czynniki te pomagają budować relacje z nowymi inwestorami i firmami nastawionymi na innowacje. Ponadto, konkurs oferuje uczestnikom możliwość przetestowania i wdrożenia ich rozwiązań w dowolnej z pięciu firm-organizatorów.
Ogromny sukces poprzednich edycji, w których liczba kandydatów rosła z roku na rok, pomógł w stworzeniu ekosystemu ponad tysiąca startupów branży budowlanej z ponad 80 krajów. Konkurs ma na celu uzupełnienie nowatorskich rozwiązań w branży, ułatwienie skutecznego przeglądu możliwości inwestycyjnych i stworzenie społeczności decydentów zaangażowanych w rozwiązywanie problemów branży budowlanej z kilku punktów widzenia – innowacyjności, technologii i zrównoważonego rozwoju.