Linguido wykorzystuje AI do automatycznego tworzenia spersonalizowanych materiałów do nauki języków

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Alan Kashkash

Udostępnij:

Startup Linguido, uczestnik projektu Hub of Talents 2, stworzył platformę e-learningową wykorzystującą sztuczną inteligencję do automatycznego tworzenia spersonalizowanych materiałów do nauki języków.

Startup Linguido, który przeszedł inkubację w projekcie „Platforma startowa dla nowych pomysłów – Hub of Talents 2”, pomaga nauczycielom i uczniom zmaksymalizować efekty wspólnej nauki.

Linguido to Learning Management System (LMS), czyli system, który umożliwia instytucjom i organizacjom edukacyjnym tworzenie, dostarczanie oraz zarządzanie kursami i programami szkoleniowymi online. LMS zawiera szereg narzędzi, które umożliwiają nauczycielom:

  • Zarządzanie treścią kursu: umożliwia nauczycielom tworzenie, edycję i przesyłanie materiałów szkoleniowych, takich jak wykłady, testy i zadania.
  • Komunikację z uczniami: umożliwia nauczycielom i uczniom komunikowanie się ze sobą za pośrednictwem forów dyskusyjnych, czatu lub wiadomości.
  • Ocenę postępów uczniów: umożliwia nauczycielom tworzenie quizów i egzaminów oraz zarządzanie nimi, a także ocenianie wyników uczniów.
  • Narzędzia do współpracy: umożliwiają uczniom wspólną pracę nad projektami i zadaniami oraz współpracę z rówieśnikami i instruktorami.

Linguido skupia się na szkołach językowych oraz niezależnych nauczycielach angielskiego. Jednak LMS może być używany w różnych ustawieniach, w tym w szkolnictwie wyższym, szkoleniach korporacyjnych i rozwoju zawodowym. Przydatny jest do prowadzenia tradycyjnych kursów stacjonarnych, jak również programów w pełni online.

Czym się wyróżnia Linguido na tle podobnych platform?

Linguido to jedyny system na świecie pozwalający na automatyczne tworzenie spersonalizowanych kursów do nauki języka angielskiego. Nauczyciele na platformie mają do dyspozycji pakiet narzędzi, które pozwalają tworzyć materiały na bazie zainteresowań lub celów ucznia.

– Przykładowo, załóżmy, że nasz uczeń jest zainteresowany tematem nurkowania. Nauczyciel, wpisując to hasło, stworzy fiszki ze słowami powiązanymi z tym sportem, czytankę o nurkowaniu, do której również automatycznie ułoży pytania oraz dialog pomiędzy dwoma osobami nt. tej czynności. Łącząc kilka takich materiałów, jesteśmy w stanie stworzyć cały kurs w ciągu godziny, prowadząc do redukcji czasu (i kosztów) potrzebnych do jego opracowania o ok. 80%  – wyjaśnia Alan Kashkash, założyciel Linguido.

Na czym polega innowacyjność pomysłu?

Linguido to pierwszy LMS wykorzystujący Generative AI. Generatywna sztuczna inteligencja odnosi się do rodzaju sztucznej inteligencji (AI), zdolnej do generowania nowych treści tj.: tworzenie oryginalnego tekstu, obrazu, dźwięku lub innych form multimediów. Generatywne systemy sztucznej inteligencji wykorzystują algorytmy uczenia maszynowego do analizowania wzorców w istniejących danych i wykorzystują te informacje do generowania nowych treści, które są w pewien sposób podobne do danych wejściowych.

– Typowym przykładem generatywnej sztucznej inteligencji jest wykorzystanie modeli językowych do generowania tekstu. Modele te są szkolone na dużych zbiorach danych tekstowych i uczą się wzorców oraz struktur języka naturalnego. Następnie mogą generować nowy tekst, który jest podobny stylem i treścią do danych wejściowych, co czyni je przydatnymi do zadań takich jak generowanie artykułów z wiadomościami, postów w mediach społecznościowych, a nawet kreatywnego pisania – wymienia Alan Kashkash.

Kto może skorzystać z Linguido?

Platforma przeznaczona jest dla szkół językowych i niezależnych nauczycieli języka angielskiego.

– Wierzymy, że te organizacje i osoby prywatne będą korzystać z naszej platformy, ponieważ została ona specjalnie zaprojektowana w celu zaspokojenia ich potrzeb i była od początku opracowywana we współpracy z nimi. Korzystają już z niej pierwsi klienci – zdradza Alan Kashkash.

Platforma Linguido jest narzędziem, pomagając szkołom i nauczycielom
w skutecznym nauczaniu i śledzeniu postępów uczniów.

Pierwsze osiągnięcia

Startup przeszedł inkubację w Platformie startowej dla nowych pomysłów Hub of Talents 2, gdzie pracował nad rozwojem produktu. Otrzymał wsparcie w postaci usług m.in. prawnych, designu, uzyskania ochrony praw własności przemysłowej, czy dostępu do ekspertów branżowych.

Pod koniec 2022 roku Linguido zaprezentowało się jako jeden z featured startups, podczas Web Summit w Lizbonie, jednej z największych na świecie konferencji technologicznych.

– To ogromny zaszczyt, że organizatorzy tak prestiżowego eventu zdecydowali się właśnie nas zaprosić – mówi z dumą Alan Kashkash. – Samo wydarzenie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Poznaliśmy wielu fantastycznych ludzi, mieliśmy okazję konkurować z najlepszymi, wystąpiliśmy na scenie, opowiadając o przyszłości edukacji, a na naszym stoisku gościliśmy tłumy zainteresowanych, którym pokazywaliśmy działanie platformy.

Najbliższe plany

Startup planuje udostępnić w aplikacji kalendarz, w którym nauczyciele będą mogli w łatwy sposób rezerwować zajęcia ze swoimi uczniami. To powinno ułatwić nauczycielom planowanie zajęć i zarządzanie nimi.

Co więcej, rozpoczyna współpracę z pierwszymi klientami zagranicznymi z Brazylii i Niemiec.

– Będzie to z pewnością wymagało sporo wysiłku, ponieważ zupełnie nie spodziewaliśmy się, że wyjdziemy poza polski rynek już na tym etapie działalności – dodaje Alan Kashkash.

Ponadto zespół planuje pozyskać finansowanie w formie rundy seed, więc w planach są spotykania z funduszami Venture Capital i aniołami biznesu w poszukiwaniu partnerstwa.

 

AIP Seed inwestuje w EduCat – marketplace dla chcących studiować za granicą

3,4 mln euro dla edutechu The Village. Wśród inwestorów Movens Capital

W polskiej szkole poza zdobyczami techniki musimy zadbać również o nauczycieli – Karol Górnowicz (Skriware)