Mają apetyt na sukces: Spire Capital Partners Fund I z większościowym pakietem udziałów w Chocolissimo

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Mają apetyt na sukces: Spire Capital Partners Fund I z większościowym pakietem udziałów w Chocolissimo

Udostępnij:

Fundusz private equity Spire Capital Partners Fund I nabył większościowy pakiet udziałów w Chocolissimo, platformie e-commerce na rynku słodyczy czekoladowych premium.

– Cieszę się, że mogę ponownie uczestniczyć w biznesie, który budowałem od zera i bardzo dobrze znam. Chocolissimo jest uznaną marką na rynku wyrobów czekoladowych premium w Polsce, Niemczech, Francji oraz innych rynkach europejskich, ale mamy apetyt na więcej. Dzięki doświadczeniu i kompetencji zespołu Spire Capital Partners w obszarze e-commerce umocnimy pozycję spółki w regionie i wyjdziemy z ofertą produktową na nowe rynki – mówi Marcin Gadulski, twórca Chocolissimo.

Chocolissimo jest producentem i dystrybutorem wyrobów czekoladowych na rynek polski i niemiecki, koncentruje się na produkcji spersonalizowanych prezentów. Sprzedaż prowadzona jest za pośrednictwem własnych sklepów internetowych, wspieranych przez marektplace’y na rynkach zagranicznych.

Marka, obecna w Polsce od 2004 roku, została stworzona przez zespół Marcina Gadulskiego, który po sprzedaży biznesu w 2017 r. do Grupy Gudrun, powraca do spółki aby wraz z funduszem pracować nad dalszym rozwojem biznesu.

Cel: lider e-commerce słodyczy premium

Jest to druga po Thulium inwestycja zespołu Spire Capital Partners. Aktywnie pracujemy nad przeprowadzeniem kolejnych inwestycji, które mamy w planach ogłosić w nadchodzących tygodniach, a tym samym zainwestować już znaczną część kapitału zebranego od inwestorów – zaznacza Krzysztof Konopiński, partner Spire Capital Partners.

Spire Capital Partners Fund I dotychczas zebrał 57 mln euro. Baza inwestorów funduszu obejmuje czołowe instytucje finansowe, takie jak Europejski Fundusz Inwestycyjny (m. in. poprzez program InvestEU) i Polski Fundusz Rozwoju (PFR Ventures), polskie rodzinne firmy inwestycyjne (Family Offices) oraz grupę polskich i międzynarodowych inwestorów prywatnych z doświadczeniem w gospodarce cyfrowej i na rynkach finansowych. Fundusz nadal prowadzi aktywny proces pozyskiwania kapitału, aby zwiększyć docelową kapitalizację.

Czytaj także: