Mamy dla Was kolejną infografikę. Tym razem o początkach Jeffa Bezosa

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Jest właścicielem trzech potężnych marek: platformy Amazon, dziennika The Washington Post i przedsiębiorstwa przemysłu kosmicznego Blue Origin. Według Forbesa, Jeff Bezos jest najbogatszym człowiekiem na świecie, którego majątek w listopadzie przekroczył 100 mld dolarów. Oto jak zaczynał.

Jeszcze na początku lipca tego roku mianem najbogatszego człowieka na świecie mógł pochwalić się Bill Gates, założyciele Microsoftu, ale kilka dni później stracił ten tytuł na rzecz Jeffa Bezosa, którego majątek szacowany jest dzisiaj na 100 miliardów dolarów. Przedsiębiorca zawdzięcza sukces przede wszystkim ciężkiej pracy i skoncentrowaniu energii i pieniędzy na budowie doskonałego produktu i obsłudze klientów.

Kiedy ponad 20 lat temu zakładał platformę e-commerce Amazon.com, sprzedawał za jej pośrednictwem jedynie książki. Z czasem jednak rozwinął asortyment między innymi o e-booki i sprzęt elektroniczny. W 2015 roku giełdowa kapitalizacja spółki przekroczyła 300 miliardów dolarów, a portfolio firm Jeffa Bezosa się poszerzało. Jest bowiem także właścicielem Blue Origin, przedsiębiorstwa przemysłu kosmicznego oraz dziennika The Washington Post, który kupił na początku sierpnia 2013 roku za 250 mln dolarów.

Przeczytaj także „Rewelacyjna infografika o początkach Elona Muska. Musicie ją zobaczyć„.