Mapy Google zyskują nową funkcję – aplikacja pokaże ceny paliw na wybranych stacjach

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Mapy Google zyskują nową funkcję – aplikacja pokaże ceny paliw na wybranych stacjach

Udostępnij:

Nowa aktualizacja aplikacji przynosi użytkownikom ciekawą funkcję. Dzięki niej lepiej z pewnością zaplanujemy naszą podróż pod kątem wydatków na paliwo. 

Mapy Google’a wciąż są wzbogacane o nowe funkcję, dzięki czemu ich użytkownicy mogą jeszcze bardziej ułatwiać sobie codzienne przejazdy do pracy, czy też podróżowanie na dłuższej trasie. Ostatnio informowaliśmy o tym, że w aplikacji pojawi się wybór ekologicznej trasy – uruchomieniu aplikacji automatycznie będzie nam się pokazywać trasa „przyjazna dla środowiska” jako opcja domyślna. Teraz dowiadujemy się, że Google oferuje nam kolejne przydatne rozwiązanie. Szczególnie powinno się spodobać kierowcom, którzy nie lubią przepłacać za paliwo.

U niektórych użytkowników już pojawiła się opcja sprawdzenia cen paliwa na stacjach benzynowych. Gdzie znaleźć informacje o cenie paliwa? Wystarczy w aplikacji wpisać adres konkretnej stacji benzynowej – wówczas w przeglądzie informacji na jej temat pojawią się ceny paliwa oraz gazu. Tym sposobem będziemy mogli lepiej (bardziej oszczędnie) zaplanować naszą podróż lub chociażby uniknąć odwiedzania stacji, na których ceny paliwa są mocno wywindowane.

Jesteśmy ciekawi, czy w Google Maps, poza cenami paliwa i gazu, wkrótce pojawi się także informacja o stawkach za „tankowanie” elektrycznych samochodów?

Na razie nowa funkcja zaczyna być dopiero wprowadzania do aplikacji, dlatego jeszcze nie wszyscy polscy użytkownicy mogą z niej skorzystać. Wystarczy jednak uzbroić się w cierpliwość – wkrótce powinna być dostępna dla wszystkich.