Market One Capital zainwestował w Welcome Pickups. Startup pozyskał 5,3 mln euro

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Welcome Pickups

Udostępnij:

Grecki startup Welcome Pickups pozyskał 5,3 mln euro finansowania po tym, jak z powodzeniem przetrwał pandemię, optymalizując operacje i osiągając ponadprzeciętne wyniki finansowe w 2022 r. Firma jest twórcą platformy oferującej spersonalizowany transport w podróży.
Welcome Pickups, grecki startup transportowy, uzyskał 5,3 mln euro finansowania od dotychczasowych inwestorów, Market One Capital, Flashpoint i Venture Friends. Pozyskana kwota przeznaczona zostanie głównie na ekspansję greckiej firmy za ocean.
– Pozyskane środki zostaną wykorzystane na szybszą ekspansję geograficzną, z dużym naciskiem na podwojenie liczby destynacji w naszej sieci i rozpoczęcie działalności w Ameryce Północnej i Południowej. Wiąże się to z potrzebą powiększenia zespołu, w szczególności w Europie – mówi Alex Trimis, prezes i współzałożyciel Welcome Pickups. – Część funduszy zostanie również przeznaczona na poprawę doświadczenia klientów i rozwój nowych produktów. Dalej będziemy wspierać misję firmy, polegającą na tworzeniu kompletnych, spersonalizowanych i inkluzywnych dla wszystkich doświadczeń z podróży.

Ponad 100 lokalizacji na całym świecie

Welcome Pickups udało się nie tylko przetrwać kryzys wywołany pandemią, ale także osiągnąć wyższe niż oczekiwane wyniki finansowe w 2022 r., na które składa się 50-procentowa stopa wzrostu. Oferta platformy powiększyła się o 30 nowych destynacji, dzięki czemu łączna liczba lokalizacji obsługiwanych przez Welcome Pickups wzrosła do 100 na całym świecie, znacząco zwiększając rentowność startupu.
W przeciwieństwie do wielu firm z branży turystycznej, które w wyniku pandemii znalazły się w martwym punkcie, zespół Welcome Pickups skupił się na usprawnieniu procesów i zwiększeniu automatyzacji produktu. W rezultacie, liczba wymaganych interwencji zespołu customer support na 1000 przejazdów zmniejszyła się ośmiokrotnie. Dzięki ulepszonemu produktowi i zoptymalizowanej strukturze dystrybucji, Welcome Pickups uzyskało pozytywny wynik EBITDA w 2022 roku.
– Zespół Welcome Pickups przeszedł bardzo trudną drogę w czasie COVID, kiedy ich biznes zatrzymał się w pewnym momencie praktycznie do zera. Wykorzystali ten czas na znaczną poprawę efektywności produktu, dzięki czemu w 2022 roku osiągnęli przychody wyższe o górne kilkadziesiąt procent niż w 2019 roku przy prawie dwukrotnie mniejszym zespole. Alex, Savvas i cały zespół Welcome pokazali po raz kolejny, jak ważna jest determinacja i wytrwałość w budowaniu biznesu – komentuje inwestycję Jacek Łubiński, Partner w Market One Capital.
W pierwszym półroczu 2023 r. Welcome Pickups planuje zatrudnić kilkudziesięciu pracowników z całej Europy, w tym z Polski. Rekrutacje dotyczyć będą głównie stanowisk związanych z rozwojem produktu i technologii.