Market One Capital znów inwestuje! PetsApp zgarnia 4,4 mln dolarów

Dodane: 15.12.2021

Damian Jemioło

Udostępnij:

Brytyjski startup PetsApp pozyskał 4,4 mln dolarów finansowania. W aplikację telemedyczną dla weterynarzy zainwestował m.in. polski Market One Capital. Z platformy korzysta już ponad 350 klinik weterynaryjnych.

PetsApp pozyskuje 4,4 mln dolarów

Brytyjski startup zakończył też właśnie kolejną rundę finansowania. Pozyskał w niej 4,4 mln dolarów. W PetsApp zainwestowały fundusze Point Nine Capital, Adjacent, GFC i polski Market One Capital. Startup wsparli także aniołowie biznesu – Todd & Rahul’s Angel Fund, Carlos Gonzales Cadenas, Matt Robinson i Ronen Given.

– Istnieje mnóstwo platform, które próbują wywrócić do góry nogami funkcjonowanie klinik weterynaryjnych. To nie my. W PetsApp wierzymy, że lokalna kliniki weterynaryjnej stanowi serce społeczności. Celem PetsApp jest zatem cyfrowe rozszerzenie, a nie cyfrowe zastępowanie lokalnego zespołu weterynaryjnego. Dzięki temu umożliwiamy połączenie świata online z offlinem – mówi Thom Jenkins, CEO PetsApp.

PetsApp pomógł już 250 tys. zwierząt

Wywodzący się z Wielkiej Brytanii startup PetsApp tworzy platformę telemedyczną dla weterynarzy. Za pomocą aplikacji klienci klinik mogą łączyć się z weterynarzami, prowadzić z nimi wideo konwersacje, wysyłać zdjęcia swoich pupili czy po prostu umawiać się na wizyty.

Jak wskazują sami twórcy PetsApp – tworzą oni aplikację, która ma pomóc zdigitalizować kliniki weterynaryjne, a nie stanowić dla nich konkurencję. PetsApp ułatwia bowiem też samo zarządzanie pracą weterynarzy poprzez ustalanie priorytetów zapytań właścicieli zwierząt. Aplikacja ma również zintegrowany system płatności.

Potencjał aplikacji ujawnił się zwłaszcza w dobie pandemii koronawirusa i lockdownów. Weterynarze dzięki rozmowom wideo mogli skutecznie opiekować się pupilami swoich klientów. Z danych startupu wynika, że aplikacja pomogła ponad 250 tys. zwierząt, przetworzono na niej płatności o wartości ponad 5 mln dolarów, a także otrzymała ponad 11 tys. recenzji w App Store.

Market One Capital rozpycha się na rynku VC

W 2021 r. Market One Capital zainwestował łącznie w siedem spółek, a sam fundusz funkcjonuje już od trzech lat. Jak wskazują inwestorzy – jeszcze do końca 2021 r. planują domknąć dwa kolejne projekty. Market One Capital z powodzeniem inwestuje zarówno w regionie CEE, jak i na szeroko pojętym zachodzie.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem