Martyna Sztaba w jury V edycji Chivas Venture. Ruszyły zgłoszenia do konkursu

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Martyna Sztaba w jury V edycji Chivas Venture. Ruszyły zgłoszenia do konkursu

Udostępnij:

Martyna Sztaba, laureatka ubiegłorocznej edycji Chivas Venture i Dyrektor Generalna startupu technologicznego Syntoil, zasiądzie w jury kolejnej odsłony prestiżowego konkursu. Ruszyły zgłoszenia do I etapu Chivas Venture, które potrwają do 7 listopada do godz. 19:00.

Idea konkursu wpisuje się w DNA marki, gdyż już jej założyciele – James i John Chivas – wierzyli, że nie trzeba wybierać między zarabianiem pieniędzy a zmienianiem świata na lepsze. Kontynuując tą tradycję, od 2014 r. marka wspiera i finansuje ambitnych przedsiębiorców, którzy adresują największe problemy społeczne i ekologiczne świata. 34 miliony litrów zaoszczędzonej wody, 1300 ton śmieci poddanych recyklingowi czy ponad milion porcji jedzenia niewyrzuconych do śmieci – to dopiero początek listy sukcesów finalistów Chivas Venture.

Przykładem takiego startupu jest Syntoil, założony przez Martynę Sztabę, która najpierw zwyciężyła w polskim finale Chivas Venture, a następnie dumnie walczyła i reprezentowała Polskę na arenie międzynarodowej, mierząc się z najciekawszymi startupami z całego świata. W efekcie zdobyła 2. miejsce w globalnym finale, a teraz zasiądzie w jury krajowej edycji konkursu i to między innymi od niej będzie zależeć, kto zdobędzie szansę na rozwój, promocję i wsparcie finansowe dla swojego projektu.

– Chivas Venture to więcej niż konkurs. To przede wszystkim wiedza, networking i doświadczenie. Chivas pomógł nam rozwinąć skrzydła i dotrzeć na rynek globalny. Zachęcam każdego, kto rozwija swój biznes do podjęcia próby i wystartowania w konkursie, to naprawdę daje ogromne możliwości – podkreśla Martyna Sztaba, CEO Syntoil.

Poza startupem Syntoil, zajmującym się rozwiązaniem globalnego problemu zużytych opon i odpadów gumowych, Martyna współprowadzi podcast MUDA TALKS, czyli piąty najczęściej słuchany podcast w Polsce na Spotify w kategorii Lifestyle & Health. Razem z Anną Piętą opowiada o gospodarce obiegu zamkniętego, zmianach klimatu i biznesach opartych o zasady zrównoważonego rozwoju, czyli o tym co możemy zrobić, by zmienić świat na lepszy. Kolejne odcinki podcastu powstaną we współpracy z marką Chivas, których gościem będzie między innymi kolejny zwycięzca polskiej edycji konkursu.

Obok Martyny w jury Chivas Venture zasiądą takie osoby, jak: Agnieszka Maciejowska –
Co-founderka Evenea.pl, Marian Owerko – współzałożyciel spółki Bakalland S.A. oraz Wiceprezes Zarządu Polskiej Rady Biznesu czy Fabrice Audan – Prezes Wyborowa Pernod Ricard oraz Pernod Ricard Central Europe.

I etap konkursu Chivas Venture 2020 potrwa do 7 listopada do godz. 19:00. Zapraszamy wszystkich prowadzących biznes odpowiedzialny społecznie do wysyłania zgłoszeń.

Link do formularza zgłoszeniowego do konkursu Chivas Venture znajdziecie tutaj.