MASKETAN INVESTMENT BOUTIQUE

masketan investment boutique
Udostępnij:
Inne

Nazwa: MASKETAN INVESTMENT BOUTIQUE
Strona www: www.masketan.pl

Rodzaj: upowszechnienie wiedzy na temat możliwości inwestowania w ciekawe pomysły biznesowe

Opis:

Masketan jest butikiem inwestycyjnym wspierającym polskie przedsiębiorstwa poprzez udzielanie finansowań typu mezzanine samodzielnie lub współinwestując z funduszami private equity. Wartość finansowania wynosi od PLN 5 mln do 20 mln na każdą inwestycje.

Masketan realizuje transakcje, w których może wykorzystać swoje doświadczenie i gdzie jego kapitał ma znaczący wpływ na rozwój projektu. Wykorzystuje swoje relacje z funduszami private equity i instytucjami finansowymi w Polsce do znalezienia na rynku najlepszych okazji do zainwestowania kapitału.

Co oferujemy?

Koncentrujemy się na dostarczaniu indywidualnych i nieszablonowych rozwiązań finansowych dla firm oraz instytucji finansowych w Polsce poprzez udzielanie finansowania mezzanine, które jest instrumentem finansowym stosowanym w strukturze kapitałowej pomiędzy finansowaniem dłużnym, a finansowaniem kapitałowym. Jest to hybrydowy produkt, który posiada zarówno cechy typowe dla długu, jak i dla kapitału. Jako instrument pożyczkowy wymaga od pożyczkobiorcy regularnej spłaty odsetek. Jako instrument kapitałowy, daje pożyczkodawcy szansę na udział w sukcesie firmy poprzez wykorzystywanie warrantów lub opcji związanych z pożyczką. Finansowanie mezzanine jest korzystne dla przedsiębiorców ponieważ mimo, że jest długiem jest traktowane w bilansie firmy jako kapitał.

Kluczowe cechy Masketan:

  • Elastyczne i innowacyjne rodzaje finansowania;
  • Zespół specjalistów wspierany przez doświadczony komitet inwestycyjny;
  • Współpraca z menadżerami firm pozwalająca wspólnie wypracować optymalny zysk z inwestycji;
  • Silne relacje z funduszami private equity oraz instytucjami finansowymi działającymi na polskim rynku;

Czego szukamy?

Masketan jest przekonany, że bez względu na zmieniające się warunki gospodarcze zawsze można znaleźć okazje do atrakcyjnych inwestycji. Wymagamy, aby przedsiębiorstwa były w stanie obsługiwać odsetki w określonych okresach płatności (płacone na bieżąco według indywidualnych ustaleń), w celu zapewnienia bieżącego dochodu dla swoich inwestorów.

Finansowanie jest udzielane dla przedsiębiorstw na podstawie następujących podstawowych parametrów:

  • Stabilność operacyjna i finansowa firmy;
  • Konsekwentny model biznesowy;
  • Pozytywna historia działalności;
  • Pozytywne przypływy pieniężne z działalności operacyjnej;

Jako niezależny butik inwestycyjny, Masketan może dostosować i zapewnić odpowiednie finansowanie dla każdego rodzaju inwestycji.

Adres: ul. Marynarska 11 02-674 Warszawa
Telefon: +48 505 381 576
E-mail: [email protected]