Daftcode zbudował już kilkanaście startupów o globalnym zasięgu. Teraz chce wykorzystać swoje doświadczenia i ekosystem, aby wesprzeć utalentowane osoby lub zespoły na wczesnym etapie tworzenia biznesu technologicznego. Do konkursu można zgłosić się przez tę stronę.
Dla kogo jest Venture Maker?
Daftcode poszukuje osób i zespołów, które pokażą solidne myślenie biznesowe i kompetencje do tworzenia produktów technologicznych. Priorytetowo traktowane będą pomysły na startupy z branż Cybersecurity, DeepTech, FinTech, InsurTech, Blockchain, B2B Enterprise Software, SaaS i rozwiązania typu marketplace. Jednak do konkursu mogą stanąć także founderzy z pomysłami z innych branż, tak długo jak motorem ich pomysłów będzie technologia, a cechą charakterystyczną – możliwość szybkiego skalowania modelu biznesowego.
Co czeka na zwycięzców?
Oprócz nagrody finansowej 25 tys. zł do przeznaczenia na dowolny cel, laureaci Venture Maker mogą liczyć na mentoring doświadczonych przedsiębiorców oparty o wypracowaną przez lata metodologię Daftcode oraz siatkę kontaktów biznesowych w regionie CEE. Daftcode oferuje także realne wsparcie ze strony swojego ekosystemu, tj. agencji performance marketingowej, software house’u, gaming house’u, zespołu fundraisingowego czy headhunterów, którzy pomogą founderom skompletować zespół. Takie wsparcie w pracy nad raczkującym startupem radykalnie skróci czas i koszt stworzenia pierwszej wersji nowego produktu.
Na czym polega zadanie konkursowe?
Aby wziąć udział w konkursie, należy do końca września wypełnić formularz na tej stronie i krótko opisać swój pomysł: jego genezę i główne założenia. Kluczowym elementem aplikacji, podlegającym ocenie, jest uzupełnienie uproszczonego pitch decku. Uczestnicy zostaną poproszeni o napisanie więcej o grupach docelowych swojego startupu, strategii go-to-market, przewagach konkurencyjnych, problemie, jaki rozwiązuje itd. Wszystko należy ubrać w prostą, ale dobrze przemyślaną prezentację, której szkic można pobrać ze strony konkursu.
Jakie są kolejne etapy i harmonogram konkursu?
Od 8 do 22 października Daftcode będzie prowadził rozmowy z wybranymi pomysłodawcami, a od 26 października do połowy listopada potrwają pogłębione warsztaty merytoryczne z kandydatami. Punktem kulminacyjnym konkursu będzie otwarta sesja pitchingowa, w czasie której uczestnicy konkursu zaprezentują swoje pomysły przed komitetem inwestycyjnym Daftcode. Wtedy też zostaną wyłonieni zwycięzcy. Jako że finał zaplanowany jest na 25 listopada, będą mogli zacząć prace nad swoim startupem już jesienią tego roku!
Czy do Daftcode można zgłaszać się poza konkursem?
Tak, Venture Maker to symboliczne otwarcie Daftcode na pomysły z zewnątrz. Daftcode, jako startup studio, jest gotowy na stałą współpracę z founderami i zespołami na wczesnym lub nawet bardzo wczesnym etapie tworzenia startupów. Firma zaprasza do współpracy również kompetentnych founderów i CEOs bez konkretnych pomysłów na własny biznes, z którymi będzie mogła wspólnie poszukać idealnego projektu do utworzenia.
Zarówno w przypadku otwartego naboru, jak i konkursu Venture Maker, kompetencje osób i zespołów zgłaszających się do Daftcode – ich tok myślenia, sposób działania i argumentacja – są kluczowe. Jury ocenia szanse na sukces ludzi stojących za danym pomysłem, ich poziom przygotowania, umiejętności oraz determinację.
- Masz pomysł na startup technologiczny, ale nie wiesz jak się zabrać za jego realizację?
- Tworzysz innowacyjną technologię, ale nie wiesz, jak zrobić z niej biznes?
- Brakuje Ci doświadczonego co-foundera, know-how, zespołu albo innych zasobów, żeby uruchomić wymarzony biznes?
Zapraszamy do aplikowania! ➡️ https://www.venturemaker.pl/
Artykuł powstał we współpracy z Daftcode