MedApp uzyskał 3,1 mln zł przychodów netto ze sprzedaży. Spółka planuje ekspansję w Skandynawii i Zatoce Perskiej

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

MedApp uzyskał 3,1 mln zł przychodów netto ze sprzedaży. Spółka planuje ekspansję w Skandynawii i Zatoce Perskiej

Udostępnij:

MedApp uzyskał 3,1 mln zł przychodów netto ze sprzedaży i 1,2 mln zł zysku netto w 2019 r. To pierwszy rok od momentu rozpoczęcia działalności, kiedy spółka osiągnęła dodatni wynik netto.

MedApp chce w tym roku rozwijać oferowane produkty i rozszerzyć działania komercjalizacyjne. Spółka zorganizowała ofertę publiczną akcji, w ramach której planuje pozyskać 2,68 mln zł, aby sfinansować swoje przedsięwzięcia.

– MedApp ma duży potencjał do wzrostu wyników oraz zwiększania skali uzyskiwanych przychodów, pracujemy nad tym, aby uzyskiwane wolumeny sprzedaży miały charakter powtarzalny – powiedział prezes Krzysztof Mędrala, w cytowanym przez ISB News komunikacie.

Spółka chce w tym roku wzbogacić technologicznie proponowane rozwiązania m.in. o transmisję 5G, która ułatwi przesyłanie danych w ramach platformy telemedycznej CarnaLife System oraz podczas operacji wykonywanych przy użyciu rozwiązania wizualizacyjnego CarnaLife Holo.

MedApp w Stanach Zjednoczonych

Na początku tego roku MedApp sprzedał za 3 mln zł amerykańskim dystrybutorom dostęp do licencji na aplikację CarnaLife Holo. Rozwiązanie służy do obrazowania 3D stosowanego w kardiologii interwencyjnej, onkologii czy w chorobach układu krążenia. Narzędzie wykorzystuje gogle Hololens firmy Microsoft.  Z aplikacji korzystają placówki naukowo-medyczne oraz uczelnie w Stanach Zjednoczonych.

Stany Zjednoczone to największy na świecie segment innowacji w medycynie. Szacuje się, że amerykański rynek obrazowania diagnostycznego jest wart prawie 20 miliardów dolarów sztucznej inteligencji i analizy dużych zbiorów danych.

Plany ekspansji

W listopadzie ubiegłego roku spółka podpisała list intencyjny z Glocal Health AB, szwedzkim dostawcą mobilnych centrów diagnostycznych, dystrybutorem sprzętu oraz rozwiązań medycznych działającym w Skandynawii.

MedApp chce również wejść ze swoim produktem na rynki Zatoki Perskiej, azjatyckie i afrykańskie. Obecnie prowadzi rozmowy z kilkoma podmiotami z Arabii Saudyjskiej i Emiratów.

Rozwiązania spółki są już wykorzystywane są przez globalne koncerny działające na rynku medycznym takie jak np. Johnson & Johnson.

MedApp S.A to notowana na NewConnect spółka działająca w branży telemedycyny. Firma stworzyła analityczny system telemedyczny Carna Life, skierowany do pacjentów, lekarzy i placówek medycznych. Rozwiązanie znajduje zastosowanie w takich dziedzinach jak: kardiologia, diabetologia, dietetyka, choroby cywilizacyjne oraz obrazowanie 3D/4D.

Za akcję MedAppu trzeba obecnie zapłacić ok. 0,74 zł. Kapitalizacja spółki przekracza ok. 176 mln zł.