Rozwiązanie dla polskiego systemu opieki psychiatrycznej
Mentalio to system, którego głównym zadaniem jest poprawa efektywności opieki psychiatrycznej nad dziećmi i młodzieżą poprzez wsparcie działań diagnostycznych i terapeutycznych. Jego użytkownikami są psycholodzy, psychoterapeuci i psychiatrzy, a także pacjenci i ich rodzice/opiekunowie, dostarczający kluczowych informacji, niezbędnych do podejmowania odpowiednich decyzji klinicznych. Narzędzie wykorzystuje sztuczną inteligencję, która ma wspierać użytkownika w procesie podejmowanie decyzji co do diagnozy i leczenia.
– Jesteśmy dumni, iż nie tylko Agencja Badań Medycznych, ale również przedstawiciele polskiego biznesu zauważają potrzebę społeczną, na jaką odpowiada Mentalio. Jesteśmy przekonani, że doświadczenie i żywe zainteresowanie problematyką zdrowia psychicznego, którymi odznacza się zespół JB ASI, pozwolą nam wspólnie wnieść realny wkład w rozwój psychiatrii w Polsce i na świecie – komentuje dr inż. Wojciech Komnata, CEO Mentalio.
Przedstawiciele startupu w opublikowanym komunikacie podkreślają, iż „wierzą, że partnerskie relacje, które nawiązały się już podczas pierwszych rozmów, pozwolą nam efektywnie realizować wspólnie wyznaczone cele strategiczne.”
Konkretna misja i konkretny problem
– Mentalio przykuło naszą uwagę, ponieważ był odpowiedzią na poważny problem, o którym słyszy się od dawna. Psychiatria dziecięca jest skrajnie niedoinwestowana, brakuje rozwiązań sytuacji, którą obrazują statystyki zmieniające się w niepokojącym tempie. Od dawna obserwowaliśmy raporty publikowane przez instytucje państwowe i badawcze, zawierające wyniki badań nad stanem polskiej psychiatrii i zdrowia psychicznego młodych Polaków. W Mentalio bardzo doceniamy to, że za projektem stoi konkretna misja. Jest to rozwiązanie, które ma ogromną szansę wnieść wiele dobrego do obszaru polskiej psychiatrii dziecięcej i z niecierpliwością czekamy na efekty w dłuższej perspektywie. Z uwagi na zastosowane technologie wierzymy, że Mentalio będzie wyznaczać trendy w branży medtech. Jest to zdecydowanie projekt na miarę współczesnych potrzeb. Nie ukrywam, że przyglądamy się branży medtech i w przyszłości będziemy zainteresowani poszerzeniem portfela inwestycyjnego – mówi Radosław Wyszyński, dyrektor ds. relacji inwestorskich i sprzedaży w JB ASI oraz co-founder.