– Mamy w Microsoftcie produkt o nazwie Bookings. Jest on częścią programu Outlook i ułatwia planowanie spotkań B2C. To, co zrobiliśmy, to zintegrowaliśmy Bookings z Teams, gdzie klienci mogą sami tworzyć wirtualne wizyty, które pojawiają się w kalendarzu lekarza. Pacjent dostaje e-mail, z którego jednym kliknięciem połączy się na wirtualną wizytę – powiedziała dla Mobi Health News Kristina Behr, dyrektor generalna ds. nowoczesnej pracy w Microsoft.
Dodatkowe funkcje mają na celu usprawnienie komunikacji między usługodawcami i zmniejszenie liczby pracowników rejestracji. W ramach jednego interfejsu aplikacji można korzystać z wielu opcji komunikacyjnych i koordynacyjnych.
Co nowego w Teams?
Wśród nowych opcji znajduje się ukierunkowana komunikacja zarówno w ramach mobilnych, jak i stacjonarnych wersji Microsoft Teams. Poszczególnym pracownikom można przypisać różne etykiety w zależności od ich ról lub działów, do których przynależą. Dzięki temu grupy pracowników mogą otrzymywać ukierunkowane wiadomości w ramach platformy czatu.
W międzyczasie na platformie ma pojawić się planowanie spotkań i wirtualne wizyty. Dzięki aplikacji lekarze będą mogli zaplanować konsultacje wideo z pacjentami. Narzędzie włączy te rezerwacje do istniejącego obiegu dokumentów medycznych, a same rozmowy będą miały dodatkowe możliwości, takie jak zmiany tła obrazu i automatyczną transkrypcję.
Nowe funkcje komunikacyjne i planowanie wizyt wirtualnych pojawiły się miesiąc po tym, jak Microsoft zintegrował platformę Teams z danymi z EHR, powiadomieniami o priorytetach i przekazywaniem wiadomości.
Także w tym czasie usługa Enterprise Grid firmy Slack w zakresie współpracy w chmurze została zaktualizowana o certyfikaty zgodności z HIPAA (ustawa dotycząca przenośności i odpowiedzialności za ubezpieczenie zdrowotne. Uchwalona przez Kongres Stanów Zjednoczonych i podpisana przez prezydenta Billa Clintona w 1996 r.).
Microsoft i medycyna
Microsoft wykorzystuje sztuczną inteligencję na wiele sposobów. W zeszłym roku zaczął używać AI do szybkiej diagnozy raka szyjki macicy w Indiach.
Manish Gupta, główny badacz naukowy w Microsoft Azure Global Engineering, który ściśle współpracował z zespołem w SRL Diagnostics, powiedział, że pomysł polega na stworzeniu algorytmu AI, który mógłby pomóc bardziej jednoznacznie rozpoznawać diagnozę podczas badań.
Obie firmy podały, że ich współpraca zaczęła przynosić rezultaty. SRL Diagnostics rozpoczął testy z użyciem interfejsu API w celu wykrywania raka szyjki macicy. Interfejs API działa na platformie Microsoft Azure. Narzędzie szybko skanuje obrazy slajdów z cytologii w celu wykrycia raka szyjki macicy we wczesnych stadiach choroby.