HackIT 4.0 jest poświęcony tematowi blockchainu w kwestii cyberbezpieczeństwa. Organizatorem jest międzynarodowa firma Hacken, specjalizująca się w produktach do cyberbezpieczeństwa (Global Tokenized Business with Operating Cybersecurity Products). Program HackIT 4.0 obejmuje dwudniową konferencję, panele dyskusyjne, okrągłe stoły, szkolenia, strefę ekspozycyjną i konkursy dla białych hakerów – CTF i onsite Bug Bounty maraton Hacken Cup.
Forum rozpocznie się 8 października. Od 10:00 do 18:00 będzie przeprowadzone intensywne seminarium. 9 października to dzień poświęcony networkingowi. Dla uczestników zorganizowano wycieczkę do elektrowni atomowej w Czarnobylu.
W dniach 10–11 października odbędzie się dwudniowa konferencja poświęcona cyberbezpieczeństwu, która została podzielona na dwa bloki: „Dzień Ataku” i „Dzień Obrony”. 10 października prelegenci opowiedzą o najnowszych technikach cyberataków, a 11 października zostaną rozpatrzone aktualne narzędzia obronne.
Wśród prelegentów, ekspertów i członków komitetu programowego są:
- Philip Cymmerman – twórca oprogramowania do szyfrowania poczty elektronicznej PGP (USA)
- Jarno Limnéll – profesor cyberbezpieczeństwa na Uniwersytecie Aalto (Finlandia)
- Abdul-Asis Hariri – Security Researcher programu Zero Day Initiative (Kanada)
- Seyfullah Kylych – dyrektor generalny firmy SwordSec, oferującej rozwiązania w dziedzinie cyberbezpieczeństwa (Turcja)
- Siergiej Żdanow – dyrektor generalny platformy kryptowalutowej EXMO (Wielka Brytania)
- Selil Unuver – założyciel konferencji dla hakerów NOPcon (Turcja)
- Władimir Stiran – lider oddziału regionalnego OWASP Kyiv (Ukraina)
- Andriej Avandey – założyciel konferencji o tematyce cyberbezpieczeństwa DefCamp (Rumunia) i inne.
W sumie na konferencji HackIT 4.0 wystąpi ponad 50 mówców. Organizatorzy przygotowują 3 sale wykładowe, 4 panele dyskusyjne, 2000 m kw. terenu wystawy i kilka okrągłych stołów.
Ponadto w ramach konferencji zostanie przeprowadzona CTF (capture the flag) – tradycyjna już gra dla białych hakerów. Gra będzie trwać w trybie online od 31 sierpnia do 2 września.
Kolejnym zajęciem dla białych hakerów stanie się bug bounty maraton Hacken Cup. 8 października odbędzie się finał maratonu w trybie onsite. Uczestnicy będą mieli dostęp do produktów klientów i będą mogli identyfikować luki w ich produktach: stronach internetowych, aplikacjach mobilnych, systemach płatności. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne i inne wyróżnienia.
HackIT – to jedno z największych w Europie Wschodniej forum poświęcone kwestii cyberbezpieczeństwa. Wydarzenie odbywa się cyklicznie od 2015 roku. Pierwsze trzy edycje miały miejsce w Charkowie, a w 2018 roku HackIT wchodzi na nowy poziom i zostanie po raz pierwszy zorganizowane w Kijowie.
Lokalizacja: Centrum Kongresowo-wystawowe „Parkowy”, ul. Parkova road, 16a.
Czas trwania: od 8 do 11 października
Cena: od $179 do $559
Bilety do nabycia pod linkiem: hackit.ua