Międzynarodowi inwestorzy, korporacje, polski biznes i najlepsze startupy w Warszawie na Deep Tech CEE Summit

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Deep Tech Summit

Udostępnij:

28-30 października Warszawa zgromadzi najbardziej obiecujące startupy z regionu Europy Środkowej i Wschodniej (CEE) oraz inwestorów z UE, Wielkiej Brytanii, Izraela, USA i Azji. Niepowtarzalne okazje do inwestowania w rozwiązania badawczo-rozwojowe, networking oraz połączenie unikalnych konceptów naukowych i biznesu.

To wszystko podczas trzeciej już edycji międzynarodowego wydarzenia Deep Tech CEE Summit 2024, w którym weźmie udział ponad 500 uczestników, 150 startupów oraz 200 inwestorów i firm. A najlepsze z ponad 360 startupów z 21 krajów powalczą o finansowanie nawet do miliona euro w konkursie Deep Tech CEE Challenge. Bilety są jeszcze dostępne.

Deep Tech to kategoria firm, startupów i projektów z obszaru nowych technologii, w której rozwiązania powstają na bazie prac badawczo-rozwojowych z patentami lub zaawansowanej technologicznie inżynierii. To przełomowe i unikatowe technologie rozwiązujące problemy przemysłu, poprawiające jakość życia ludzi, wpływające na środowisko czy też napędzające gospodarkę. Mówimy tutaj o takich sektorach, jak: przemysł 4.0, biotechnologia, nanotechnologia, rozwiązania kosmiczne, hardware, sztuczna inteligencja, medtech, energetyka czy nowoczesne materiały. Zainteresowanie tą dziedziną rośnie także w kontekście inwestycji w technologie dual-use z perspektywy branży militarnej (dual-use to „rozwiązania podwójnego zastosowania”, obejmujące strategiczne znaczenie dla bezpieczeństwa, utrzymania pokoju i celów cywilnych).

W obszarze deep techu Polska jest krajem rozwijającym się

Deep Tech Summit

– Polska jest największym rynkiem w regionie Europy Środkowej i Wschodniej (CEE). Natomiast w obszarze deep tech jesteśmy w czołówce wraz z Estonią, Litwą czy Czechami, które jednak prześcigają nas w ilości środków, które przeznaczają na cel rozwijania wysokich technologii i inwestycje w nie w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Jednocześnie nasze startupy i deep techy mają zdecydowani niższą chęć rozwijania się międzynarodowo, co również przekłada się potem na pozyskiwanie klientów z zagranicy, rundy finansowania czy też komercjalizację ich technologii. Dlatego po raz trzeci organizujemy Deep Tech CEE Summit (28-30 października 2024), którego celem jest umiędzynaradawianie naszego ekosystemu innowacji, łączenie firm, startupów i projektów deep tech z inwestorami, korporacjami i polskimi firmami przemysłowymi, budowanie współpracy w regionie CEE. 

Naszym celem jest też promowanie jak najszybszego skalowania deep techów za granicę, aby poszukiwały pierwszych klientów lub partnerów do testowania swoich rozwiązań. Deep Tech CEE Summit 2024 to również miejsce przyciągania do Polski i regionu inwestorów prywatnych, funduszy inwestycyjnych i przedstawicieli działów R&D międzynarodowych firm z Europy Zachodniej, Wielkiej Brytanii, USA, Izraela, Anglii i Azji. Nasze wydarzenie to okazja dla tych, którzy chcą poszukać ciekawych i długoterminowych inwestycji lub rozwijać własne rewolucyjne rozwiązania – tłumaczy Sławomir Olejnik, CEO Deep Tech CEE.

Olejnik to Prezes Zarządu Fundacji Polska Innowacyjna, przedsiębiorca, konsultant startupów i MŚP oraz pośrednik w transakcjach pomiędzy startupami a inwestorami. Jest również ekspertem Business Centre Club ds. rozwoju ekosystemu deep tech w Polsce oraz przedstawicielem Hello Tomorrow Global Summit na region CEE.

Globalny networking i najnowsze rozwiązania

Deep Tech CEE Summit to wydarzenie dla inwestorów, biznesu, korporacji, startupów oraz reprezentantów świata nauki. W tym dla tych, którzy szukają płaszczyzn do inwestowania lub poszukują finansowania projektów z realnym wpływem na obszar europejskiej, polskiej i międzynarodowej nauki i wynalazczości, zmieniający krajową i unijną gospodarkę. 28 października (poniedziałek) odbędą się Investor Day i konferencja „Investing in the future”. W tym dniu inwestorzy będą mogli odbywać spotkania jeden na jeden ze startupami, by poszukać atrakcyjnej inwestycji, a wieczorem posłuchać ciekawych prelekcji.

Co ważne, na inwestorów czeka też szansa wymiany doświadczeń z inwestorami z Europy, USA, Wielkiej Brytanii, Izraela i Azji, networking czy też potencjał na wspólne koinwestycje w projekty z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Drugiego dnia (29 października, wtorek) przyjdzie czas na Business & Ecosystem Day, z ciekawymi panelami dyskusyjnymi, Startup Expo, sesjami prezentacji najlepszych startupów oraz uroczystym wydarzeniem CEE Innovators Gala. To wówczas nagrodzeni zostaną najlepsi uczestnicy rywalizacji o tytuł Deep Tech CEE Rising Stars i finansowanie do miliona euro spośród firm, startupów i projektów – Deep Tech CEE Challenge 2024.

Wreszcie, trzeci dzień (30 października, środa) będzie świętem nauki przyszłości, jej wdrożeń, tworzenia nowych projektów i firm deep tech podczas Science to Business Day. Reprezentanci światów nauki i biznesu będą mieli okazję do networkingu, omówienia sposobów na komercjalizację oraz dyskusje o globalnych i regionalnych trendach w branży. To też możliwość poznania przedsiębiorczych naukowców, aktywnej kadry naukowej, doktorantów i studentów z najlepszych uczelni w Polsce, z którymi można nawiązać współpracę na linii nauka-biznes.

Prelegenci z najwyższej półki, międzynarodowa skala

Deep Tech Summit

Jednym z wielu prestiżowych prelegentów i gości wydarzenia będzie Michiel Scheffer, Przewodniczący Zarządu Europejskiej Rady ds. Innowacji (EIC). To najlepszy dowód na coraz większy potencjał i zainteresowanie inwestycjami w projekty z obszaru deep tech w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, a także na zaangażowanie w deep techowy rozwój również międzynarodowych organizacji, takich jak EIC.

Wśród licznych uznanych międzynarodowych prelegentów pojawią się również m.in. Arnaud de la Tour – CEO Hello Tomorrow SAS i Hello Tomorrow Global Summit, Wojciech Kostrzewa – Prezes Polskiej Rady Biznesu, Pamela Hsieh – założycielka Alibaba Group w Europie, Yossi Bornstein – założyciel i Prezes Shizim Group z Izraela czy Taro Hizume z Japonii – Partner w ff Venture Capital.

Rozmach Deep Tech CEE Summit robi wrażenie. W trzeciej edycji udział weźmie ponad 500 uczestników oraz 200 inwestorów, firm i korporacji, a do finałowej fazy starupowego konkursu zakwalifikowanych zostanie około 100 zgłoszeń z puli ponad 360 chętnych – już po restrykcyjnej preselekcji, zatem zaprezentują się najlepsi z najlepszych. W poprzedniej edycji do Deep Tech CEE Challenge zgłosiło się 240 projektów, w tym ponad 70% z Polski. Tym razem dwie trzecie to zgłoszenia spoza naszego kraju.

Jak współpracować z inwestorami z UE, USA, Anglii i Japonii?

– Razem z naszymi partnerami wspieramy rozwój i skalowanie się na świat firm oraz projektów deep tech z Europy Środkowej i Wschodniej (CEE). Wybieramy najbardziej obiecujące startupy, by zwiększać szanse na wzrost gospodarczy Polski i regionu CEE. Stawiamy na tych, którzy rozwiązują kluczowe problemy przemysłu, środowiska, ludzi i naszej planety, uwzględniając także fundamentalne dla biznesu możliwości wdrożeń, np. w zakresie ESG. Nie zabraknie najnowszych popularnych tematów, jak energetyka, sztuczna inteligencja, nowe materiały, rozwiązania medyczne i biotechnologiczne, środowisko, rozwiązania podwójnego zastosowania oraz współpraca z inwestorami z Unii Europejskiej, regionu CEE, Japonii, Izraela, USA czy Tajwanu – podsumowuje Sławomir Olejnik.

Wśród partnerów wydarzenia znaleźć można m.in. Europejską Radę Innowacji, ABB, Veolia Polska, Polską Radę Biznesu, Orange oraz inne firmy, korporacje i polskie uczelnie. A w gronie inwestorów i aniołów biznesu są m.in. ff Venture Capital, Baltic Sandbox Ventures, Tangent Line, N50, Reem Ventures, Cobin Angels, European Business Angels Network oraz uczestnicy projektu 4ANGELS (aniołowie biznesu z Finlandii, Estonii, Słowenii i Polski).

Bilety jeszcze w sprzedaży

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie https://deeptechsummit.eu/. Bilety są jeszcze dostępne, a zakupu można dokonać online: https://deeptechsummit.eu/tickets/

 

MamStartup jest głównym patronem medialnym wydarzenia.