Zrozumieć cyfrową mowę ciała
Tym, czym zajmuje się Freemoji jest cyfrowa mowa ciała – czyli sposoby, w jaki emocje, intencje i kontekst są przekazywane online, np. poprzez emoji, styl pisania czy szybkość odpowiedzi. Spółka rozwija analogowe i cyfrowe narzędzia pomagające użytkownikom w jej rozumieniu.
– Jako Freemoji tworzymy narzędzia analogowe i online, które pomagają w komunikacji cyfrowej, szczególnie między różnymi pokoleniami – mówi Jakub Szlosek, współzałożyciel startupu. – W świecie, w którym coraz więcej relacji, prywatnych i zawodowych, przenosi się do przestrzeni cyfrowej, zapominamy, że komunikacja online również niesie emocje, intencje i kontekst. Niestety, często nie potrafimy ich odczytać ani świadomie przekazać.
Jakub Szlosek to trener mentalny oraz był zawodnik m.in. Puszczy Niepołomice, Beskidu Andrychów, Drzewiarza Jasienica, BKS-u oraz Orła Kozy.
Od planszówki do emoji
Rozwiązania Freemoji – w tym kursy, gra edukacyjna oraz platforma do tłumaczenia emoji – mają wspierać zarówno edukację, jak i komunikację w środowisku biznesowym, np. w działach HR. Freemoji to jeden z pierwszych pięciu startupów, w które zainwestował fundusz Formative, działający od kwietnia 2025 roku. W ramach tej rundy fundusz przeznaczył na inwestycje łącznie ponad 10 milionów złotych. Za projektem Formative stoi Paweł Dobosz, założyciel i były prezes Internet Union, wspierany przez grupę prywatnych inwestorów.
– Bardzo szybko udało nam się nawiązać współpracę z pierwszymi pięcioma, bardzo ciekawymi i perspektywicznymi startupami – komentuje Paweł Dobosz. – Na przestrzeni kolejnych tygodni będziemy informować o dalszych projektach z naszego portfela, które mogą zainteresować zarówno branże, w których działają, jak i fundusze VC.
Formative planuje zainwestować 100 mln euro w około 100 firm w ciągu trzech lat. Fundusz skupia się na startupach od fazy seed po skalowanie i oprócz kapitału oferuje rozbudowane wsparcie strategiczne, prawne i marketingowe.
Zdjęcie: SportoweBeskidy.pl