Migam.org szykuje się na giełdę i obsługę 111 789 klientów

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Migam.org szykuje się na giełdę i obsługę 111 789 klientów

Udostępnij:

Od 6 września tego roku 111 789 podmiotów publicznych będzie mogło zostać ukarane za brak tłumacza PJM. Będzie to skutek złożenia skargi na brak dostępności zgodnie z wejściem w życie przepisów ustawy o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

To olbrzymia zmiana. Wcześniej tylko zalecano i rekomendowano, że niesłyszący potrzebują zapewnienia dostępności w taki sposób. Teraz za brak tłumacza online mogą grozić kary nawet do 10 000 zł.

Rok wzrostów

„Pandemia nas wzmocniła. Rok 2020 był najlepszym w naszej biznesowej historii. Osiągnęliśmy 2 miliony przychodu i otworzyliśmy nową linię produktową – dla systemu do video-komunikacji i video-sprzedaży. Nasza technologia teraz służy każdemu. Jak wynika m.in. z badania przeprowadzonego przez firmę McKinsey, nawet 80% kupujących preferuje zakupy na odległość. Dotychczasowe rezultaty u naszych klientów takich jak LG czy salony meblowe Agata pokazują, że Ommi.io działa, a klienci doceniają szybką i zdalną obsługę. Wierzymy, że nasze rozwiązanie będzie jeszcze bardziej potrzebne. Chwalą sobie łatwość prowadzenia spotkań, bezpieczeństwo i wygodę www.ommi.io” – mówi Przemysław Kuśmierek, prezes Migam.

Migam to firma znana z zapewniania dostępności komunikacyjnej dla osób niesłyszących. Głusi, do pełnej i skutecznej komunikacji, potrzebują pomocy tłumaczy polskiego języka migowego, czyli PJM. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii ten tłumacz może być dostępny online.

Warto podkreślić, że słowo Głuchy jest określeniem używanym przez samych niesłyszących. A pisane z wielkiej litery to uznanie dla autonomii językowo-kulturowej niesłyszących. Słowo głuchoniemy jest odbierane negatywnie – bo oznacza, że osoba nie słyszy, ale także, że jest niemotą, czyli nie potrafi mówić. Głusi nawet jeśli mają problem z mówieniem po polsku to też używają języka. Języka migowego.

Większa samodzielność Głuchych

„Dzięki nam Głusi dzwonią – mówi Paweł Potakowski, dyrektor marketingu Migam i prezes agencji pracy www.pracabezbarier.eu. – Mogą zadzwonić na infolinie naszych klientów. Mogą zostać obsłużeni w sklepach i urzędach. Mogą wreszcie pracować, bo tłumacz potrzebny im do komunikacji, będzie z nimi zawsze w ich kieszeni”.

Technologia Migam pozwala połączyć się z tłumaczem z dowolnego urządzenia, bez konieczności instalacji. Nie trzeba czekać, wcześniej umawiać się, ani prosić o pomoc członka rodziny. Głusi mogą samodzielnie załatwić wszystkie swoje sprawy.

Firma Migam, założona w 2011 roku przez Przemysława Kuśmierka, obsłużyła jak dotąd ponad 200 tys. połączeń wideo. Z rozwiązań polskiej firmy korzysta już ponad 200 organizacji z różnych branż, m.in. BNP Paribas, Credit Agricole, ING, Orange, Samsung i T-Mobile. Rozwój Migam to także nowe wyzwania i możliwości. Spółka w 2022 roku planuje wejść na giełdę, a teraz prowadzi emisję akcji na platformie Beesfund. Robi to min. w celu pozyskania dodatkowego kapitału dla internacjonalizacji na rynki zagraniczne oraz wdrożenia procesu automatyzacyjnego dla usług Tłumacza Migam oraz Ommi.io.

Źródło: PAP Media Room