Ministerstwo Cyfryzacji uruchamia Grarantannę. Nie chce, aby dzieci nudziły się w domach

Dodane: 20.03.2020

Mam Startup

Udostępnij:

Niedawno Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło platformę Zdalne Lekcje, aby uczniowie mogli zdobywać wiedzę, gdy nie chodzą do szkoły. Uruchomiło także Grarantannę. W ten sposób chce zapewnić im rozrywkę.

– Uwaga uczniowie! Postanowiliśmy zadbać o to, aby w najbliższym czasie atrakcji Wam nie zabrakło. Udowodnimy, że nieplanowany pobyt w domu nie musi być nudny. I właśnie po to obejmujemy Was… Grarantanną! – piszą w oficjalnym komunikacie przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji. Czym jest wspomniana Grarantanna?

Cykl wirtualnych aktywności

Na stronie Ministerstwa Cyfryzacji czytamy, że Grarantanna to cykl rozmaitych wirtualnych aktywności skierowany do uczniów. I tak użytkownicy platformy mogą między innymi rozwiązywać quizy historyczne oraz logiczne, matematyczne i językowe łamigłówki. A najlepsi zawodnicy zdobywać nagrody, którymi są historyczne gry planszowe. Muszą tylko się pośpieszyć, bo konkurs potrwa do 27 marca.

Do tego czasu Ministerstwo Cyfryzacji obiecuje codziennie publikować nowe wyzwania i tym samym uatrakcyjnić czas uczniom, którzy przez zamknięte szkoły muszą spędzać go w domu. Pracownicy ministerstwa planują między innymi organizować sesje RPG, webinary poświęcone tworzeniu gier i przeprowadzić konkurs na najlepszą grę elektroniczną. Atrakcji jest więcej, a jeśli chcesz poznać szczegóły, koniecznie odwiedź stronę Grarantanny.

Zdalne Lekcje

Jednocześnie Ministerstwo Cyfryzacji przypomina, że czas spędzony w domu najlepiej przeznaczyć na naukę. Właśnie dlatego uruchomiło platformę Zdalne Lekcje, na której nauczyciele znajdą materiały do prowadzenia zajęć, uczniowie zaś tematy lekcji na każdy dzień i na każdy przedmiot szkolny.

– Chcemy ułatwiać i podpowiadać. Aby znalezienie interesujących materiałów na naszej stronie było prostsze ułożyliśmy je w formie swoistego planu lekcji dla wszystkich klas, niezależnie od etapu edukacji – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Wśród materiałów dla nauczycieli klas 1-3 znajdą się materiały, które pomogą im i uczniom powitać wiosnę. Szóstoklasiści poznają współczesne style muzyki, a ośmioklasiści będą mogli szlifować język angielski. To jedynie przykłady, bo na stronie Ministerstwa Cyfryzacji znajdziemy propozycje dla wszystkich klas i przedmiotów.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem