Pozyskane środki pozwolą także na rozwój strategicznego partnerstwa z Motorola Solutions. Efektem tej współpracy ma być integracja dronów Brinc bezpośrednio z centrami telefonicznymi numeru alarmowego 911. Po zatwierdzeniu przez systemy sztucznej inteligencji Motoroli, drony mogłyby być automatycznie rozmieszczane w reakcji na wybrane połączenia alarmowe.
Brinc musi mierzyć się z silną konkurencją na amerykańskim rynku, zdominowanym przez chińskiego giganta DJI. Jednak lokalne firmy, takie jak Flock Safety (wyceniana na 7,5 miliarda dolarów) czy Skydio (2,2 miliarda dolarów), coraz śmielej oferują alternatywy oparte na krajowej produkcji. Sam Blake Resnick, który wcześniej odbywał staż właśnie w DJI, podkreśla, że przewagą Brinc są unikalne funkcje i głęboka integracja z infrastrukturą ratunkową.
Rosnący popyt na lokalnie produkowane, wyspecjalizowane drony dla służb bezpieczeństwa – wzmacniany przez napięcia geopolityczne i zmieniające się przepisy – sprzyja dalszemu rozwojowi startupu. Dzięki wsparciu renomowanych funduszy venture capital oraz współpracy z Motorolą, Brinc chce zmienić sposób, w jaki ratownicy docierają do ofiar kryzysów. Zamiast syren – w ruch idą wirniki.
Poprzednie rundy
Firma od 2017 roku tworzy zaawansowane drony przeznaczone dla agencji bezpieczeństwa publicznego i zespołów reagowania kryzysowego. Najnowsza runda została określona jako „wzrostowa” i przewyższa wcześniejszą serię B z 2022 roku, kiedy firma zebrała 55 milionów dolarów. Łączna kwota finansowania Brinc przekroczyła już 157 milionów dolarów.
Według informacji ujawnionych przez Bloomberg, startup był ostatnio wyceniany na 300 milionów dolarów w 2023 roku. Mimo że obecna wycena pozostaje nieznana, zainteresowanie inwestorów potwierdza rosnące znaczenie technologii Brinc w sektorze bezpieczeństwa publicznego.
Co potrafią drony Brinc?
Specjalnością Brinc są drony zaprojektowane do działania w warunkach kryzysowych – zarówno w trudno dostępnych, jak i gęsto zaludnionych rejonach. Urządzenia firmy potrafią m.in. wybijać okna, dostarczać sprzęt medyczny, a ich celem jest wsparcie służb ratowniczych w szybkim dotarciu do poszkodowanych.