Motoryzacja u progu dynamicznych zmian

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Ruszyła operacyjna działalność ElectroMobility Poland SA. Jednym z pierwszych działań, podjętych przez spółkę ma być ogłoszenie konkursu na miejski samochód elektryczny oraz – po jego rozstrzygnięciu – doprowadzenie do powstania jeżdżących prototypów.

ElectroMobility Poland SA powstała z myślą o motoryzacji przyszłości. Jej celem jest szeroko pojęte stworzenie warunków dla rozwoju systemu elektromobilności w Polsce. Spółka zmierza w kierunku wzrostu innowacyjności i konkurencyjności polskiej gospodarki.

– Motoryzacja stoi u progu ogromnych zmian. Samochody stają się podłączonymi do sieci komputerami z dużą liczbą sensorów, mogą już autonomicznie jeździć bez kierowcy i są w coraz większym stopniu zasilane przez silniki elektryczne. Upowszechnianie się technologii i zmniejszające się bariery wejścia to szansa, aby polska motoryzacja znowu zaistniała na mapie Europy. Stworzenie własnych marek i dalszy rozwój sektora produkcji komponentów motoryzacyjnych będą bardzo istotne dla wzrostu gospodarczego. Dlatego nie możemy sobie pozwolić na niepodjęcie próby wejścia do gry – mówi Krzysztof Kowalczyk – Dyrektor Zarządzający ElectroMobility Poland SA, który jest merytorycznie odpowiedzialny za projekt.

Głęboko analizując aktualne trendy motoryzacyjne oraz innowacyjne technologie smart, ElectroMobility Poland planuje wpisać się w światową wizję Internetu Rzeczy (IoT), w której będą królować ekologiczne i powiązane pojazdy – connected cars. ElectroMobility Poland planuje, przy wsparciu polskiego rządu, stworzyć podstawy dla powstania nowego rynku w Polsce i stać się częścią globalnego przemysłu pojazdów elektrycznych.

Władze ElectroMobility Poland to Prezes Zarządu – Maciej Kość, który odpowiada za kwestie korporacyjne oraz Dyrektor Zarządzający – Krzysztof Kowalczyk.

Elektromobilność to jeden z kluczowych  projektów w strategii polskiego rządu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju. Zainicjowane działania przyniosą krajowej gospodarce korzyści ekonomiczne, społeczne, a także poprawią bezpieczeństwo energetyczne kraju oraz przyczynią się do zmniejszenia zanieczyszczeń, generowanych przez transport.

Spółka ElectroMobility Poland została założona przez cztery polskie  koncerny energetyczne (PGE Polska Grupa Energetyczna, Enea, Energa oraz Tauron Polska Energia) pod nadzorem Ministerstwa Energii. Każda ze spółek powołujących ElectroMobility Poland objęła po 25 proc. kapitału akcyjnego.

fot. pexels.com