Movens Capital wsparł 2 mln wirtualną przychodnię Doctor.One

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Movens Capital wsparł 2 mln wirtualną przychodnię Doctor.One

Udostępnij:

Na polski rynek wkroczyła platforma – Doctor.One, pozwalająca lekarzom prowadzić praktykę lekarską w oparciu o stałe subskrypcje pacjentów. Pomysł docenili m.in. inwestorzy z Movens Capital, finansując Doctor.One kwotą 2 mln zł. Dla pacjentów platforma będzie dostępna jeszcze w tym roku.

– Doctor.One to pierwsza na świecie wirtualna przychodnia pozwalająca lekarzom na stworzenie i prowadzenie prywatnej praktyki lekarskiej w modelu subskrypcyjnym. Podstawą świadczonej opieki zdrowotnej są  „obchody” online, podczas których medycy odpowiadają na wiadomości od swoich pacjentów lub kontaktują się z nimi, by sprawdzić postępy leczenia. Za pośrednictwem aplikacji mogą również rozmawiać na czacie, kontaktować się telefonicznie nie zdradzając prywatnego numeru, zaplanować wizytę stacjonarną, zlecić wykonanie badań czy wystawić receptę. W Doctor.One to lekarze zapraszają pacjentów, których chcą objąć opieką. Mają pełną kontrolę nad poświęcanym im czasem, a także zakresem i ceną abonamentu.

– W Doctor.One lekarz doskonale zna swojego pacjenta. Nasza usługa pozwala holistycznie podchodzić do osób potrzebujących wsparcia medycznego i budować zaufanie oraz partnerskie relacje między nimi a medykami. Promujemy proaktywność po stronie specjalistów. Idziemy wbrew powszechnemu standardowi opieki zdrowotnej, który albo zmusza pacjentów do długiego czekania na konsultację, albo wizyty u lekarza, który akurat w tym czasie był dostępny. Lekarze w takim systemie skupiają się na konkretnym problemie a pacjent jest dla nich anonimowy, co nie ułatwia diagnozy. Doctor.One zmienia reguły gry, pozwala specjalistom być w stałym kontakcie ze swoimi podopiecznymi i przywraca zaangażowane, indywidualne podejście do opieki medycznej. To oznacza dla pacjentów większy komfort, a dla lekarzy możliwość wieloletniej pracy z pacjentami, których świetnie znają – mówi Tomasz Rudolf, CEO Doctor.One.

W ramach rundy finansowania pre-seed w Doctor.One zainwestował fundusz Movens Capital, znany z kilkudziesięciu inwestycji w regionie CEE, m.in. w Vue Storefront, Packhelp czy StethoMe. Inwestorzy z Movens Capital wyłożyli 2 mln zł.

– Prywatna opieka medyczna w ostatnich kwartałach dostała niezwykłego przyspieszenia. Doctor.One odpowiada na potrzebę regularnego kontaktu pacjenta z zaufanym lekarzem, znającym swojego podopiecznego i rozumiejącym jego zmieniające się potrzeby. Do tego Doctor.One tworzą uznani przedsiębiorcy, innowatorzy i menedżerowie, co jest wartością nie do przecenienia – podkreśla Michał Olszewski z Movens Capital.

Przeczytaj również o poprzedniej inwestycji Movens Capital: Movens Capital i aniołowie biznesu zainwestowali 2,7 mln zł w The Village – technologię wspierającą mamy w powrocie na rynek pracy

W ramach modelu subskrypcyjnego Doctor.One oferuje dostęp do prywatnej opieki medycznej, świadczonej przez zaufanego internistę lub specjalistę, wspierające go osoby z przewlekłymi chorobami, np. płuc, serca, nerek, nowotworowymi czy potrzebującymi stałej opieki psychologicznej.

– Dzięki naszemu rozwiązaniu lekarze mogą zaoferować zupełnie nowy standard opieki. Pacjenci uzyskają niespotykaną wcześniej możliwość kontaktu z ich lekarzem – bez pośredników i kolejek. Według badań stała, personalna relacja przynosi wiele korzyści, m.in. bardziej holistyczne podejście do opieki, trafniejsze diagnozy niektórych problemów zdrowotnych czy dokładniejsze przestrzeganie planu leczenia oraz częstsze podejmowanie działań prewencyjnych. Podnosi również poziom usług i zwiększa efektywność pracy medyków. Jesteśmy zdania, że większa dostępność specjalisty, ciągłość opieki i utrzymanie pacjentów w zdrowiu zwiększą możliwości czasowe lekarzy – jeśli specjalista dobrze zna swojego pacjenta to jest w stanie w kilka minut odpowiedzieć na jego pytanie lub wypisać właściwą receptę, nie musi zawsze spotykać się z nim podczas wizyty. Dodatkowo nasze obliczenia pokazują, że przy utrzymaniu podobnej liczby godzin pracy, zarobki medyków powinny wzrosnąć o minimum 20 proc., a w niektórych przypadkach nawet o 50-60 proc. – podkreśla Maciej Malenda, współzałożyciel i COO Doctor.One.

Obecnie Doctor.One prowadzi rekrutację kolejnych lekarzy, którzy chcieliby budować swoją prywatną praktykę w modelu subskrypcyjnym. Pacjenci będą mogli zacząć korzystać z jej usług jeszcze w tym roku.

– W ciągu najbliższych kilku lat planujemy podjąć współpracę z ponad 10 tys. lekarzy w 5 krajach. Pierwszym z nich jest Polska – mówi Tomasz Rudolf.

Obecnie dostęp do lekarzy staje się coraz większym wyzwaniem. Jak pokazują dane WHO do 2030 r. na świecie może brakować już prawie 10 mln pracowników medycznych. Zgodnie z prognozami firmy PMR wartość rynku prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce w 2021 r. wzrośnie do 61,3 mld zł, czyli o ok. 11 proc. r/r. Oznacza to, że Polacy wydadzą na tego typu usługi o 2 mld zł więcej niż w 2019 r. Z kolei ValuatesReports przewiduje, że globalny rynek opieki zdrowotnej online będzie rósł w tempie 14,5 proc. rocznie, osiągając wartość 230,6 mld USD w 2027 r.