MyCointainer pozyskał ponad 24 mln zł na rozwój platformy do stakingu kryptowalut

Dodane: 28.01.2022

Informacja prasowa

Udostępnij:

Polski startup MyCointainer, który pozwala użytkownikom na łatwy staking kryptowalut, pozyskał właśnie 24 mln zł w rundzie seed. Inwestorem MyCointainer jest też m.in. Bartek Pucek. Pozyskane środki pomogą w dalszym rozwoju produktu oraz ekspansji w Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie.

Kryptowalutowy startup pozyskuje 24 mln zł

MyCointainer pozyskał ponad 24 mln złotych (6 mln dolarów) w rundzie seed, której przewodziły fundusze specjalizujące się w inwestycjach w startupy z obszarów krypto i Web3 – Maple Block, Shima Capital oraz giełda kryptowalut ByBit. W rundzie wzięli udział też inni inwestorzy ze świata krypto, a także aniołowie biznesu, w tym Bartek Pucek, który zainwestował też m.in. w Ramp.

Pozyskane środki MyCointainer przeznaczy przede wszystkim na rozwój działalności w Europie, Azji na Bliskim Wschodzie. Spółka będzie też rozwijać swój produkt, poszerzając ofertę m.in. o rozwiązania B2B. Polski startup planuje też powiększyć zespół, zatrudniając przede wszystkim inżynierów i deweloperów (w tym specjalizujących się w smart contracts), researcherów oraz ekspertów z wiedzą o blockchain do zespołów finansowych, produktowych i marketingowych.

– Staking to bardzo ważny element ekosystemu krypto, stanowi fundament do rozwoju kryptowalut i tokenów opartych o algorytm Proof of Stake. Cieszymy, że nasi inwestorzy obdarzyli nas zaufaniem i podzielają naszą wizję. Runda seed to wciąż jeden z pierwszych kroków na drodze rozwoju naszej firmy. Pomoże nam jeszcze szybciej rosnąć, obsługiwać więcej klientów i dostarczać im nowe produkty oraz możliwości zarabiania, a także rozwijać technologię, z której skorzystają deweloperzy i firmy – mówi Bartosz Późniak, CEO i założyciel MyCointainer.

Cyfrowa „świnka skarbonka”, czyli MyCointainer

MyCointainer to startup, który umożliwia użytkownikom łatwy staking kryptowalut i tokenów. Platforma działa jak cyfrowa świnka skarbonka. Użytkownik kupuje lub przelewa do swojego portfela wybrane tokeny i generuje dzięki stakingowi dochód pasywny.

Staking to bardzo istotny proces dla kryptowalut i tokenów działających na podstawie algorytmu Proof of Stake. Zużywają one dużo mniej energii elektrycznej niż te oparte algorytm Proof of Work, między innymi za sprawą innego mechanizmu wydobywania nowych tokenów oraz weryfikacji.

Odbywa się ona z wykorzystaniem puli zablokowanych tokenów posiadanych przez użytkowników. W zamian za udział w procesie otrzymują oni nagrody za weryfikację transakcji, zwiększając tym samym wartość swoich portfeli. Tym samym są wynagradzani za udostępnienie posiadanych tokenów do obsługi transakcji w zdecentralizowanych systemach.

– Coraz więcej użytkowników internetu posiada cyfrowe portfele, a w nich cyfrowe dobra. Od tokenów po wirtualne przedmioty. Dla długoterminowych inwestorów używających MyCointainer i posiadających kryptowaluty staking jest sposobem na to, by ich aktywa pracowały dla nich – wyjaśnia Bartek Pucek, inwestor, który wsparł MyCointainer w rundzie seed.

MyCointainer został założony w 2018 r. przez Bartosza Poźniaka, przedsiębiorcę z ponad 15-letnim doświadczeniem w budowaniu i rozwijaniu cyfrowych produktów, między innymi w bankach inwestycyjnych. Bartosz pracował m.in. w zespołach produktowych w Barclays i Deutsche Bank w Londynie. Przez pierwsze lata Bartosz rozwijał MyCointainer z własnych środków oraz z generowanych przez spółkę przychodów.

Platforma MyCointainer ma dziś ponad 110 tysięcy użytkowników, dla których wygenerowała w nagrodach ponad 3 mln dolarów. Użytkownicy mogą wybierać spośród ponad 100 kryptowalut i tokenów, w tym m.in. Polkadot, Cardano i Elrond. Spółka posiada licencję instytucji finansowej w Estonii, a jej najważniejsze rynki to obecnie Wielka Brytania, USA, Francja i Włochy. MyCointainer zatrudnia obecnie ponad 30 osób, z czego połowę zatrudnił w ciągu ostatniego pół roku.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem