Na Kickstarterze ruszyła przedsprzedaż RoboSoccer – piłki nożnej w wydaniu robotów

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Na Kickstarterze ruszyła przedsprzedaż RoboSoccer – piłki nożnej w wydaniu robotów

Udostępnij:

RoboSoccer to nowa wersja piłkarzyków – z interaktywnymi bramkami, dedykowaną aplikacją i robo-piłkarzami w roli głównej. Projekt stworzony przez polską firmę wystartował z kampanią  w serwisie Kickstarter.

RoboSoccer to pierwszy na świecie projekt wykorzystujący roboty do gry w piłkę nożną. Fani footballu mogą liczyć na powiew świeżości w piłce nożnej, choć RoboSoccer to również prawdziwa gratka dla geeków technologicznych, graczy oraz entuzjastów robotyki.

Roboty wkraczają na boisko

– Zastąpiliśmy tradycyjne piłkarzyki robotami, by umożliwić grę w pełnym wymiarze. Plastikowe figurki zamieniliśmy na roboty wielkości myszki komputerowej. Są zwinne, szybkie, cieszą się po strzelonym golu i potrafią zwodzić przeciwnika w ataku. RoboSoccer to gra, która odkrywa naturę robotów, ich funkcjonalności, zachowania oraz zachęca ludzi do bliższego poznania się z nimi – powiedział Vadym Melnyk, CEO RoboSoccera.

Aplikacja RoboSoccer umożliwia odliczanie trwającego meczu i liczenie strzelonych goli oraz pozwala sterować robotami zamiennie z padem. W przyszłości zespół planuje wprowadzić więcej funkcjonalności takich jak triki, cieszynki oraz supermoce, które sprawią, że mecze będą jeszcze bardziej atrakcyjne, wciągające i pełne dodatkowych wrażeń.

Skąd pomysł na RoboSoccera?

Pomysł na RoboSoccera zrodził się podczas spotkania po latach ze znajomymi. Vadym Melnyk, właściciel spółki, opowiada: „Siedzieliśmy w barze, gdzie ciągle dobiegały nas radosne okrzyki dopingu. Z jednej strony lokalu siedzieli ludzie pochłonięci grą na konsoli, a w drugiej części słychać było kibiców oglądających mecz w telewizji. Ta cała aura entuzjazmu związanego z piłką nożną mocno nam się udzieliła. Zaczęliśmy zastanawiać się, jak połączyć te dwie grupy osób i w ten sposób zrodził się pomysł stworzenia RoboSoccera. Gry, która łączy ludzi i ich pasje.”

O zespole

– To były dwa lata intensywnej pracy nad wyglądem, działaniem i finalną jakością produktu. Naszym głównym założeniem było zmniejszenie robotów wielkości człowieka do tych o rozmiarze myszki komputerowej. Wszystko po to, by przenieść świat wielkiego footballu do domu wraz z miniaturowymi robotami – mówi Vadym.

Vadym Melnyk, CEO RoboSoccera, to prawdziwy entuzjasta technologii. Studia w Stanach Zjednoczonych zaraziły go wielką pasją do robotów, którą postanowił rozwijać w Polsce.  – Odwaga i pokazanie światu swoich pomysłów to klucz do sukcesu. RoboSoccer udowodnił nam, że nie trzeba się bać szalonych idei. Należy zrobić kolejny krok i spełniać swoje marzenia. Świat jest otwarty na nowe pomysły, wystarczy je zademonstrować – mówi Vadym.

RoboSoccer to gra o dużych możliwościach:

  •     Jej waga oraz rozmiar pozwalają na łatwe przenoszenie zestawu w każde miejsce.
  •     Roboty mogą przemieszczać się w dowolnym kierunku dzięki innowacyjnej technologii kół omniwheels
  •     Dwie baterie litowo-jonowe o pojemności 1200 mAh gwarantują długi czas gry i zabawy
  •     Dwa poziomy wystrzału piłki pozwalają na zwinny atak i lobowanie przeciwnika
  •     Interaktywne bramki połączone z aplikacją umożliwiają naliczanie strzelonych goli oraz czas trwania meczu
  •     Personalizacja robota pozwala na wybór koloru swojego zawodnika

RoboSoccer podbija światowy rynek

RoboSoccer właśnie wystartował z kampanią crowdfundingową na portalu Kickstarter. Spółka chce pozyskać środki na dalszą produkcję oraz wysyłkę zestawów do swoich klientów. Cena zestawu rozpoczyna się od $99. Link do kampanii: RoboSoccer na Kickstarter.