fot. unsplash.com
Campus Business Pack to program akceleracyjny skierowany do mikro, małych i średnich firm z Mazowsza, które pracują nad rozwiązaniami dotyczącymi bezpiecznej żywność, inteligentnych systemów zarządzania, nowoczesnych usługi dla biznesu i edukacji. Udział w programie jest bezpłatny, a jego organizatorzy mają do rozdania łącznie 2 mln złotych.
Know-how
– Uczestnictwo w programie dla młodych przedsiębiorców stanowi przede wszystkim szansę na czerpanie z know-how i doświadczenia liderów rynku, a dla dużych firm możliwość chłonięcia unikalnej energii startupów. Bezsprzecznym wyróżnikiem programu Campus Business Pack jest doradztwo wdrożeniowe w zakresie konkretnych wyzwań, z którymi mierzą się startupy, a po drugie indywidualne podejście do każdego podmiotu – mówi Jacek Sztolcman, kierownik Inkubatora Uniwersytetu Warszawskiego.
Dodaje, że ścieżka wsparcia każdego z uczestników wytyczana jest indywidualnie na podstawie analizę jego potrzeb, problemów i doboru najlepszego partnera, który pomoże mu zmierzyć się ze wspomnianymi wyzwaniami. – W praktyce Campus Business Pack działa jak unikalne centrum usług wspólnych. Dla startupów program może okazać się motorem napędowym do rozwoju, dla doświadczonych firm źródłem świeżego spojrzenia na biznes oraz impulsem do wdrażania innowacyjnych pomysłów – wyjaśnia Jacek Sztolcman.
Wsparcie ekosystemu
Organizatorzy inicjatywy tłumaczą, że nadrzędnym celem Campus Business Pack jest rozwój przedsiębiorczości akademickiej oraz wsparcie ekosystemu startupowego w Polsce. W ramach programu będą spotykać się przedstawiciele środowiska naukowego i biznesowego, by wspólnie pracować nad projektami oraz wymieniać się wiedzą.
Campus Business Pack współtworzą Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii (UOTT) Uniwersytetu Warszawskiego i Forum Innowacyjnego Rozwoju Gospodarczego (FIRG). Zdaniem przedstawicieli obu organizacji, program stanowi odpowiedź na potrzeby mazowieckiego środowiska akademickiego, ekosystemu startupowego oraz lokalnych firm.
Środowisko akademickie i biznesowe
– Współpraca FIRG z UOTT to znakomity przykład wspólnego zaangażowania na rzecz tworzenia ekosystemu dla rozwoju innowacji. W wyjątkowym środowisku uniwersyteckim rozwijamy przestrzeń oraz kulturę do akceleracji innowacji, integrując wszystkich zainteresowanych ich komercjalizacją – mówi Agnieszka Chojecka, menadżer ds. projektów w Fundacji Forum Innowacyjnego Rozwoju Gospodarczego.
Dodaje, że uruchamiając program Campus Business Pack, realizuje misję budowania gospodarki opartej na wiedzy, wspierając rozwój unikalnych projektów tworzonych przez polskich przedsiębiorców. Jest przekonana, że polskie startupy są w stanie zdobywać przewagi konkurencyjne, dzięki rozwijaniu odważnych pomysłów i komercjalizacji wypracowywanych rozwiązań w wielu dziedzinach.