Nadchodzi hub:raum Kraków WARP – program akceleracyjny dla startupów

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

hub:raum Kraków Warp to trwający osiem dni program akceleracyjny dla startupów oraz kreatywnych przedsiębiorców, którzy chcą rozwinąć swoje pomysły biznesowe. Udział jest bezpłatny, inkubator pokrywa koszty związane z podróżą oraz zakwaterowaniem uczestników.

hub:raum Kraków Warp to trwający osiem dni program akceleracyjny dla startupów oraz kreatywnych przedsiębiorców, którzy chcą rozwinąć swoje pomysły biznesowe. Udział jest bezpłatny, inkubator pokrywa koszty związane z podróżą oraz zakwaterowaniem uczestników. Spotkania i warsztaty odbędą się w nowej siedzibie hub:raum Kraków w dniach 30 listopada – 7 grudnia. Zgłoszenia można wypełniać na stronie internetowej do 17 listopada.

hub:raum Kraków Warp to ośmiodniowy program akceleracyjny wspierany przez Deutsche Telekom. Głównym celem inicjatywy jest nawiązanie trwałych relacji z przedsiębiorcami z Europy Środkowo-Wschodniej, wsparcie ich w rozwoju pomysłu oraz zaproszenie najlepszych zespołów do inkubatora. Biorąc udział w programie, uczestnicy będą poszerzać swoją wiedzę i zdobywać doświadczenie w każdym aspekcie, który jest ważny dla biznesu – wszystko dzięki obecności międzynarodowych ekspertów. Podczas praktycznych warsztatów młodzi przedsiębiorcy będą mieli także możliwość rozwinięcia swoich umiejętności skutecznego prezentowania swoich pomysłów biznesowych pod presją czasu.

Nazwa Warp, nawiązująca do popularnego serialu Star Trek, oznacza, że dzięki udziałowi w tym projekcie młode firmy przyspieszą rozwój swoich pomysłów poprzez spotkania z mentorami, warsztaty oraz wsparcie finansowe. Nasz program to akademia, w której doradztwem zajmują się doświadczeni przedsiębiorcy, a warsztaty są prowadzone przez międzynarodowych ekspertów. Finansowanie startupów, rozwój pomysłu i modelu biznesowego, marketing oraz kwestie prawne to tylko niektóre obszary, które będziemy omawiać podczas programu. Wszystko po to, by wspierać najlepsze pomysły startupowców – mówi Jakub Probola, Lider hub:raum Kraków.

Nieograniczone możliwości dla startupowców

Podczas trwania programu akceleracyjnego, hub:raum Kraków zaoferuje wachlarz możliwości dla przedsiębiorców, począwszy od warsztatów, przez wykłady aż po indywidualne spotkania ze specjalistami i mentorami. Młodzi biznesmeni będą mieli przede wszystkim możliwość sprawdzenia, czy ich produkt lub usługa znajdą klientów i mają szansę na rynkowy sukces.

Największą zaletą udziału w naszym programie jest możliwość poznania ciekawych i doświadczonych osób z całego świata. Wszyscy uczestnicy będą mogli również korzystać z dostępu do bazy Deutsche Telekom – dzięki temu mogą rozpocząć prowadzenie globalnego biznesu z naszą pomocą. To, co wyróżnia nasz projekt wśród innych tego typu inicjatyw to również fakt, że pokrywamy koszty związane z podróżą oraz zakwaterowaniem. To duża korzyść dla młodych przedsiębiorców – dodaje Jakub Probola.

Kto może się zgłosić?

W programie mogą wziąć udział autorzy innowacyjnych i wyróżniających się pomysłów w obszarze nowych technologii, internetu i rozwiązań mobilnych. Proces rekrutacyjny potrwa od 1 października do 17 listopada. hub:raum Kraków szuka co najmniej dwuosobowych zespołów (jeden zespół mogą tworzyć maksymalnie cztery osoby) oraz osób z gotowym pomysłem lub projektem.

Startupy, które chcą wziąć udział w programie powinny wypełnić formularz na stronie internetowej hub:raum Kraków.

Wsparcie innowacyjnych pomysłów

Finansowanie, zapewnienie przestrzeni do pracy, doradztwo mentorów oraz dostęp do zasobów Deutsche Telekom – to cztery obszary tworzące kompleksowy pakiet wsparcia oferowany przez hub:raum Kraków, który należy do sieci T-Mobile będącej częścią Grupy DT. W rundzie preseed startupowcy mogą otrzymać od 10 do 30 tysięcy euro (bez konieczności przekazywania udziałów), a w rundzie seed od 30 do 50 tysięcy euro w zamian za 10-30 procent udziałów w firmie. Oprócz pieniędzy otrzymywanych na rozwój pomysłu, startup ma do dyspozycji przestrzeń do pracy, w której może umacniać relacje ze społecznością. Projekt wspierany przez inkubator może również liczyć na doradztwo mentora na każdym etapie rozwoju oraz dostęp do zasobów Deutsche Telekom, które obejmują m.in. preinstalację na smartfonach, kampanię marketingową oraz dołączenie pomysłu do oferty telekomu.

źródło: informacja prasowa