Została ogłoszona lista projektów, które otrzymają wsparcie finansowe z działania 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Prawie 75 milionów złotych trafi do 160 firm.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Spośród 1850 podmiotów wnioskujących o dotacje na stworzenie e-usługi, wsparcie otrzyma tylko 160 projektów. Z zaplanowanej puli 320 milionów złotych, wykorzystanych zostanie zaledwie 75 milionów. To był pierwszy nabór według nowych zasad. Po pierwsze, nie decydowała kolejność zgłoszeń, a wnioski były przyjmowane w formie elektronicznej. Oszczędziło nam to dantejskich scen jakie miały miejsce podczas słynnego, pierwszego naboru. Po drugie, konkurs odbywał się według nowych kryteriów oceny, które zostały wypracowane przez PARP przy współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerestwem Rozwoju Regionalnego, Regionalnymi Instytucjami Finansującymi, ekspertami zewnętrznymi oraz przedsiębiorcami korzystającymi z dofinansowania. Dzięki temu, przynajmniej w teorii, poprawność formalna składanego wniosku nie była jedynym czynnikiem wpływającym na decyzję o przyznaniu dotacji. Zaczął liczyć się pomysł - jego innowacyjność, model biznesowy oraz szanse powodzenia po zakończeniu finansowania z UE.

Oto pełna lista projektów, które otrzymają wsparcie - link.

Co sądzicie o wynikach naboru? Czy nowe zasady sprawią, że 8.1 zmyje z siebie złą sławę? Widzicie tam swoje projekty? A może znacie kogoś kto dostał dotację?

Komentarze (0)