Osobiste radio na iPhone? Czemu nie. wahwah.fm to startup, który umożliwia stworzenie legalnego radia dla naszych znajomych i nie tylko. Korzystając z aplikacji możemy pochwalić się słuchaczom naszymi ulubionymi piosenkami.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Dzięki aplikacji wahwah.fm zamieniamy naszego iPhone’a w nadajnik radiowy. W naszej stacji puszczamy piosenki znajdujące się w bibliotece. Możemy również słuchać stacji osób posiadających aplikację oraz przejrzeć historię odtwarzania stacji wybranej osoby, by sprawdzić jej gust muzyczny. Aplikacja jest dostępna w ośmiu wersjach językowych (język polski niestety do nich nie należy). Oprócz prowadzenia własnego “radia” możemy komentować piosenki, stacje znajomych czy rozmawiać tekstowo z naszymi słuchaczami. Opcją zasługującą na uwagę jest możliwość stworzenia playlisty, dzięki czemu mamy możliwość legalnego słuchania muzyki mimo tego, że nie posiadamy jej na naszym smartfonie.

Na tą chwilę z aplikacji mogą korzystać wyłącznie mieszkańcy Niemiec, ale już w niedalekiej przyszłości mieszkańcy Francji, Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii będą mogli stworzyć własną stację radiową dzięki wahwah.fm. Twórcy aplikacji mają w planach wydanie wahwah.fm na systemy Android i WindowsPhone.

Philipp Eibach, pomysłodawca wahwah.fm otrzymał w listopadzie zeszłego roku dofinansowanie na rozwój aplikacji od Hasso Plattner Ventures.

źródło: gigaom.com,

Komentarze (0)