Songkick ma zapewnić każdemu użytkownikowi informacje dotyczące tras koncertowych, cen biletów oraz relacji z odbytych wojaży ulubionego artysty. Startup otrzymał kilka dni temu 10 mln $ dofinansowania od Sequoia Capital. Kto chce znać każdy krok wybranego artysty?

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Songkick jest stworzony dla osób, które czekają na koncert artysty w swoim mieście, chcą obejrzeć zdjęcia czy filmy z poprzednich koncertów lub kupić bilet zanim wszystkie zostaną wyprzedane. Rejestracji możemy dokonać używając Facebooka. Po jej dokonaniu system dowiaduje się jakich artystów lubimy i od razu pokaże, gdzie i kiedy są ich najbliższe koncerty. W łatwy i klarowny sposób możemy subskrybować wydarzenie, bezpośrednio kupić bilet czy posłuchać utworów przechodząc do aplikacji Spotify.

Twórcy startupu mówią, że Songkick odwiedza pięć milionów unikalnych użytkowników miesięcznie, a po otrzymaniu pierwszej rundy finansowania w lutym ubiegłego roku w postaci 2 milionów dolarów ich nowo powstała aplikacja na system iOS została pobrana 100 tysięcy razy w ciągu dwóch tygodni. Songkick posiada listę 100 tysięcy najbliższych koncertów i w przeszłości zaproponował ich aż 2 miliony, udostępniając relacje ze zdjęciami oraz filmami video.

Startup powstał w 2007 roku, a jego twórcami są Ian Hogarth, Michelle You oraz Pete Smit. Songkick od początku uczestniczył w programie Y-Combinatora i jak dotąd otrzymał łącznie aż 17 milionów dolarów dofinansowania.

źródło: techcrunch.com

Komentarze (0)