Zespół tworzący serwis do zamawiania pizzy online otrzymał dofinansowanie. W startup zainwestował fundusz XEVIN Investments oraz grupa prywatnych inwestorów. Poznajcie szczegóły transakcji.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


Ogromny wybór pizzerii - takim hasłem reklamuje się Skubacz.pl - serwis poprzez który możemy bezpłatnie zamówić przez internet pizzę do wybranych miast w Polsce. Twórcy startupu inspirację czerpali z serwisów zza Oceanu takich jak Just-eat oraz Grubhub, które na zawsze zmieniły sposób zamawiania jedzenia w internecie.

- Zdecydowaliśmy się jednak na nieco inną strategię i skupienie się na początek na pizzy, która stanowi większość wszystkich dostaw jedzenia. W zamierzeniu chcieliśmy, aby Skubacz.pl był najpopularniejszym i 'najlepszym' miejscem do zamawiania pizzy online. - mówi o serwisie Marek Skubacz, współzałożyciel Skubacz.pl.

Serwis działa od niespełna roku i obecnie pozwala na zamówienie pizzy z ponad 800 pizzeri z całej Polski. - Właściciele pizzerii już sami się do nas zgłaszają i to bardzo ułatwia dalszy rozwój. - mówi Michał Kozakiewicz, współzałożyciel Skubacz.pl.

Rozmowy na temat inwestycji rozpoczęły się rok temu. Detaliczne szczegóły transakcji nie są znane, ale istotną wiadomością jest to, że planowane są w przyszłości kolejne rundy finansowania w ten startup. Rozmawiając z Marcinem Kurkiem (jednym z inwestorów Skubacz.pl) dowiedziałem się m.in. tego, że w umowie inwestycyjnej nie określono dokładnie kamieni milowych, ale zaznaczono, że warunkiem dalszej współpracy jest szybki rozwój serwisu. Marek Skubacz oraz Michał Kozakiewicz zatrzymali przy sobie większościowy pakiet udziałów.

W Skubacz.pl zainwestowali: fundusz XEVIN Investments oraz założyciele Goldenline.pl (Mariusz Gralewski, Jakub Skoczylas oraz Radosław Kobus), Niania.pl (Marcin Kurek i Michał Skrzyński) a także Grzegorz Kazulak z Positionly.com, i Michał Borkowski z Brainly.com.

Twórcom startupu jak i inwestorom gratulujemy nawiązania współpracy!

Komentarze (0)