Aplikacja mobilna Stamped została sprzedana konkurentowi Googlea. Zespół kończy pracę nad rozwijaniem aplikacji do oceniania restauracji, kawiarni czy dobrego albumu muzycznego. Od dzisiaj twórcy Stemped przyłączają się do Yahoo! i pracują nad nową aplikacją.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Stamped był aplikacją mobilną dostępną na iPhone’y, dzięki której mogliśmy sprawdzić np. które miejsca w mieście polecają nasi znajomi. Zespół po niespełna roku istnienia otrzymał łącznie 3 miliony dolarów dofinansowania na rozwój projektu. W Stamped dawniej zainwestowali m.in. Google Ventures, New York Times, CrunchFund i kilku innych funduszy i aniołów biznesu. Po półtora roku od rozpoczęcia prac nad Stamped zainteresowała się nim Marissa Mayer, nowa CEO Yahoo.

Przejęcie miało na celu pozyskanie 9-cio osobowego zespołu (w którym 5 osób pracowało dawniej w Google) do stworzenia nowej aplikacji pod szyldem Yahoo!. Jak zapowiada Marissa Mayer jest to pierwsze przyłączenie zespołu tworzącego ciekawy startup mobilny do Yahoo!. Czekamy na informacje o kolejnych przejęciach.

źródło: mashable.com

Komentarze (0)