Pięćdziesiąt tysięcy złotych wynosi pula nagród w konkursie „Najlepszy pomysł na biznes typu spin off/out”, organizowanym przez Kielecki Park Technologiczny. Na początek wystarczy dobry pomysł na biznes , a specjaliści z Parku pomogą ideę zmienić w konkretny biznesplan, który później oceni komisja.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Rekrutacja chętnych do udziału w konkursie potrwa do 9 grudnia. Na nagrody finansowe będą mogły liczyć trzy osoby, których pomysły okażą się najciekawsze, najbardziej kreatywne, i będą miały potencjał rynkowy. Zgłaszać mogą się studenci, absolwenci oraz pracownicy naukowi. Wystarczy wypełnić fiszkę i zapoznać się z regulaminem, który znajduje się na stronie www.technopark.kielce.pl.

Konkurs będzie miał kilka etapów. Najpierw, trzeba będzie w kilku zdaniach opisać pomysł na biznes. Osoby, których propozycje będą najciekawsze zostaną zaproszone do udziału w szkoleniach.

– Młodzi ludzie nie powinni się obawiać tego, że mają tylko pomysł. My pomożemy stworzyć biznesplan, a podczas zajęć powiemy, co trzeba zrobić żeby rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej - informuje dyrektor KPT Szymon Mazurkiewicz.

Podczas szkoleń, będzie można dowiedzieć się także, gdzie szukać wsparcia finansowego w pierwszym, najtrudniejszym etapie prowadzenia działalności gospodarczej. Po kilku tygodniach przygotowań, przyjdzie czas na najważniejszy element konkursu, czyli złożenie dokumentu i jego ocenę przez profesjonalną komisję. Zasiądą w niej osoby z dużym doświadczeniem biznesowym, które będą brały pod uwagę potencjał pomysłu i szanse jego zafunkcjonowania na rynku.

- Najlepsi uczestnicy konkursu, oprócz nagród finansowych będą mogli także starać się o miejsce w Inkubatorze Technologicznym - informuje Justyna Lichosik, kierownik działu Promocji i Rozwoju.

Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej „Gali biznesu spin off/out”. Wezmą w niej udział uczestnicy konkursu, przedstawiciele świata biznesu oraz nauki.

Przedstawiciele KPT podkreślają, że organizacja tego typu konkursów prowadzi do zwiększenia zainteresowania młodych ludzi przedsiębiorczością oraz tworzenia nowych firm, a to wiąże się z powstawaniem nowych miejsc pracy.

To już kolejny konkurs, zorganizowany przez Kielecki Park Technologiczny. Tym razem, walka o nagrody odbędzie się pod hasłem "Młody biznes ma wiele twarzy". Parkowi zależy na tym, żeby pokazać, iż każdy i w każdej chwili może zdecydować się na założenie firmy.

Wiosną w konkursie "Najlepszy pomysł na biznes" główną nagrodę zdobyła studentka UJK Magda Brojewska. Otrzymała czek o wartości 5 tysięcy złotych. Za pieniądze wygrane w konkursie kupiła sprzęt komputerowy, a w sierpniu wprowadziła się do Inkubatora przy Olszewskiego i rozpoczęła prowadzenie firmy.

Organizacja konkursu na „Najlepszy biznes typu spin off/out” jest możliwa, dzięki realizacji przez Kielecki Park Technologiczny projektu „Biznes Starter”, współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.


Komentarze (0)