Dzięki Burpple możemy poddać edycji zdjęcie potraw za pomocą kilku ciekawych filtrów. Co odróżnia tą aplikację od znanego większości z nas Instagrama? Przede wszystkim to, że w jej zamiarze jest zebranie społeczności zainteresowanej kulinariami. Robi to umożliwiając użytkownikom prowadzenia swojego dziennika/bloga o potrawach, które jedliśmy.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Po przejściu krótkiego procesu rejestracji, system prosi o wybranie 5 potraw, które naszym zdaniem wyglądają apetycznie. Ten zabieg pozwoli na poznanie naszego gustu, dzięki czemu w następnym kroku zaprezentowane zostają potrawy dobrane przez ludzi z całego świata zgodne z naszymi wytycznymi. Później przechodzimy do naszego profilu. W tym miejscu możemy zintegrować nasze konto z Instagramu, aby pobrać zrobione wcześniej przez nas zdjęcia potraw.

Główną funkcją aplikacji Burpple jest prowadzenie pamiętnika o potrawach, które jedliśmy w nowym miejscu. Robiąc zdjęcie danej potrawy system zapamiętuje datę, miejsce oraz porę dnia, podczas której go spożyliśmy. Fotografie możemy poddać edycji sześcioma, idealnymi do poszczególnych potraw, filtrami. Nasze zbiory możemy dzielić w albumy i przypisywać im notatki. Ostatnią znaczącą funkcjonalnością aplikacji są rekomendacje związane z lokalami znajdującymi się w naszym pobliżu.

Startup powstał w grudniu 2011 roku w Singapurze. Rok po rozpoczęciu działalności twórcy otrzymali 500 tysięcy dolarów dofinansowania od Neoteny Labs i QuestVC. Aplikacja dostępna jest do pobrania za darmo na urządzenia mobilne z systemem iOS. Wersja na Androida ma powstać w tym roku.

źródło: techcrunch.com

Komentarze (0)