Najwięksi inwestorzy Doliny Krzemowej zainwestują w serwis skupiający się na strumieniowym udostępnianiu muzyki. Już od miesiąca było głośno o dość sporej inwestycji, jaką zostanie wsparty serwis Spotify. Wszystko wskazuje na to, że inwestycja nie jest plotką, ale potwierdzonym faktem.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Plotka została ostatecznie potwierdzona przez serwis GigaOm. Suma inwestycji to bagatela 100 milionów dolarów, jak wynika z raportu AllThingsD. Inwestycja ustanowi wartość Spotify na poziomie 1 miliarda dolarów. Za inwestycją stoją takie fundusze, jak Kleiner Perkisn Caufield & Byers, Accel Partners i rosyjska firma DST, która jest znana z takich inwestycyjnych hitów, jak Facebook czy Zynga.

Mimo, że usługa działa w Europie już od jakiegoś czasu, to historia wejścia Spotify do Stanów Zjednoczonych jest niekończąca się opowieścią, w której tematem przewodnim są opóźnienia. Aktualnym terminem inauguracji serwisu w USA jest lipiec tego roku.

Jak twierdzi Sean Parker (jeden z założycieli Napstera), Spotify jest serwisem, który dokończy to, co właśnie zaczął Napster. Takie słowa stawiają przed opóźnianym startupem dość duże oczekiwania. Jednak 100 milionów dolarów powinno pomóc Spotify osiągnąć sukces.

Źródło: venturebeat.com

Komentarze (0)