Android podejmuje walkę z głównym rywalem. Bankier.pl podaje, że w Chinach rozpoczęto prace nad systemem płatności podobnym do Apple Pay. Czy wkrótce smartfony z systemem od Google będą stanowić alternatywę dla kart płatniczych? 

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Zdjęcie royalty free z Fotolia

System Apple Pay umożliwia płatności bezgotówkowe za pomocą systemu NFC - radiowej komunikacji bliskiego zasięgu. Autoryzacja jest dokonywana za pomocą Touch ID i odcisku palca, a w przypadku wyższych kwot - kodu PIN. Schemat działania jest podobny podczas korzystania ze zbliżeniowych kart płatniczych. Jak odpowiada na to Android?

„Want China Times” informuje, że nad systemem płatniczym dla giganta z Mountain View pracuje chińska organizacja płatnicza China UnionPay. Rozwiązanie proponowane przez tę firmę jest niemal kopią Apple Pay. Płatność będzie dokonywana przy użyciu NFC, a czytnik linii papilarnych umożliwi autoryzację aplikacji i dokonanie płatności. 

Twórcy systemu płatności na Androida rozpoczęli rozmowy na temat współpracy z Lenovo i Coolpad, czołowymi chińskimi producentami smartfonów. UnionPay nie wyklucza możliwości dopłacania firmom produkującym urządzenia za umieszczanie w nich modułu NFC. Dzięki temu system będzie miał szansę wystartować na rynku krajowym w trzecim kwartale przyszłego roku.

Komentarze (0)